UOKiK zablokował działalność sklepu internetowego

Autor: wyborcza.biz 4 grudnia 2015 11:22

"Sklep zablokowany" - taki napis widnieje na stronie www.standardgsm.com. To efekt działań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - czytamy w wyborczej.biz.


Do tej pory prawdopodobnie nie zdarzyło się w polskim internecie, by sklep internetowy, który naciągał klientów, został zablokowany.

To efekt nowelizacji ustawy dotyczącej jego działania. Co prawda ma wejść sześć miesięcy od ogłoszenia - czyli na początku przyszłego roku - ale urzędnicy już rozpoczynają przygotowania do działania z nowymi uprawnieniami.

UOKiK będzie mógł szybciej reagować na praktyki zagrażające zbiorowym interesom konsumentów, wydając decyzje tymczasowe. Urząd zyska też możliwość publikowania bezpłatnych komunikatów i ostrzeżeń w publicznym radiu i telewizji.

Na czym bazują podejrzenia wobec Standardgsm.com? Sklep reklamuje się bardzo atrakcyjnymi wyprzedażami, klienci wpłacają pieniądze, a sklep towaru nie wysyła. UOKiK badał go też pod kątem obowiązku informacyjnego z ustawy konsumenckiej. Sklep nie podawał np. nazwy przedsiębiorstwa, które go prowadzi, a w cenie sprzedawanego towaru nie zawierał kwoty podatku.

Więcej na wyborcza.biz

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Ola 2015-12-04 17:25:35

    To może zablokowaliby jeszcze abcgastronomii Zainkasowali pieniądze ani towaru ani pieniędzy. Po powrocie do kraju będzie wniosek do sądu o nakaz zapłaty. Odsetki rosną .

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane