PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

UOKiK zakazał przejęcia sklepu Merlin.pl przez Empik

Autor: dlahandlu.pl 4 lutego 2011 14:24

Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek NFI Empik, zakazuje dokonania koncentracji, polegającej na przejęciu przez NFI Empik kontroli nad Merlin.pl S.A.

W ocenie Prezesa Urzędu w wyniku przejęcia przez NFI Empik kontroli nad Merlin konkurencja na krajowym rynku detalicznej sprzedaży internetowej książek niespecjalistycznych, krajowym rynku detalicznej sprzedaży internetowej nagrań muzycznych na nośnikach tradycyjnych oraz krajowym rynku zakupu książek niespecjalistycznych zostanie istotnie ograniczona. Tym samym brak jest podstaw do wydania przez Prezesa Urzędu decyzji zezwalającej na zrealizowanie przedmiotowego zamiaru koncentracji.

Biorąc pod uwagę powyższe, w ocenie organu antymonopolowego sprzedaży internetowej i sprzedaży tradycyjnej nie cechuje substytucyjność, będąca podstawowym wyznacznikiem rynku właściwego, a tym samym nie można oceniać pozycji uczestników koncentracji na jednym szeroko rozumianym rynku sprzedaży detalicznej poszczególnych produktów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane