UOKiK zwrócił Stokrotce zgłoszenie w sprawie przejęcia FRAC. Sieć składa wniosek ponownie

www.portalspozywczy.pl 14 maja 2015 21:46

Spółka Stokrotka 13 maja złożyła ponownie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o nabycie części mienia spółek FRAC Handel i FRAC Handel Detal.

- Na podstawie zawartej w dniu 2 kwietnia 2015 roku warunkowej umowy przejęcia lokalizacji i warunkowej umowy zakupu wyposażenia pomiędzy Stokrotka a FRAC Handel i FRAC HANDEL DETAL, Stokrotka zgłasza zamiar koncentracji polegający na nabyciu części mienia (ruchomości stanowiących wyposażenie placówek handlowych) wraz z nabyciem tytułu prawnego na podstawie umów obligacyjnych do 19 lokalizacji na terenie południowej Polski w województwie podkarpackim, śląskim i małopolskim, w których prowadzony jest handel detaliczny artykułami FMCG – podał UOKiK.

Stokrotka już raz składała wniosek do UOKiK w tej sprawie, ale sprawa została zakończona 29 kwietnia zwrotem zgłoszenia.

Według wcześniejszych informacji prasowych sieć supermarketów delikatesowych Frac, działająca na Podkarpaciu i Górnym Śląsku, chce inwestować teraz także w Warszawie i aby pozyskać na ten cel odpowiednie środki finansowe kierownictwo sieci zdecydowało się sprzedać firmie Stokrotka prawie połowę posiadanych placówek, głównie śląskich. Podpisana została umowa, która wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane