PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Upadłość sieci Schlecker nie dotyczy Polski

Autor: PAP 3 lutego 2012 09:20

Upadłość sieci Schlecker nie dotyczy Polski

Niemiecka sieć drogerii Schlecker złożyła w zeszłym tygodniu wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego. Upadłość nie obejmie jednak spółki Anton Schlecker Sp. z o.o. oddział w Polsce. Zagraniczne sklepy Schlecker działają nadal samodzielnie i są rentowne.

Sieć Schlecker nie była w stanie kontynuować w ustalonym czasie nieodzownej restrukturyzacji w Niemczech, zwłaszcza, że nie udało się uzyskać planowanego finansowania. Dalsze działania restrukturyzacyjne będą kontynuowane w ramach postępowania upadłościowego. Schlecker dąży do przeprowadzenia upadłości kontrolowanej i zachowania tym samym spółki w całości. Aktualnie zawarto ugody z głównymi dostawcami i stworzono możliwość prowadzenia działalności bez ograniczeń. Wiadomość ta została przekazana podczas konferencji prasowej.

Działająca w Polsce spółka jest spółką samodzielną i prowadzone w Niemczech postępowanie aktualnie jej nie dotyczy. Dzięki szybkiemu porozumieniu z najważniejszymi dostawcami sieci zapewniono zaopatrzenie towarowe w Polsce. Sklepy są czynne bez zmian. Nie należy także zakładać zamykania bardziej znaczących filii lub wypowiadania umów o pracę w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane