PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Usługi hostingu zyskują na znaczeniu przy zwiększaniu ruchu w e-sklepie

Autor: dlahandlu.pl 27 stycznia 2011 10:06

Ruch generowany przez odwiedzających sklep internautów oraz konieczność jednoczesnej obsługi dużej liczby e-klientów wymaga dużej mocy obliczeniowej systemu informatycznego, dlatego popularność zyskują usługi firm hostingowych.

Usługa hostingu polega na udostępnianiu przez dostawcę zasobów własnych serwerów. Do najbardziej popularnych należy m.in. usługa serwera dedykowanego, która polega na wydzieleniu na potrzeby klienta całej maszyny, która jest własnością firmy hostingowej. Nieco tańszym rozwiązaniem jest oferta serwerów wirtualnych. W ramach tej usługi klient otrzymuje określoną powierzchnię dyskową i może swobodnie dysponować miejscem na serwerze w zależności od swoich potrzeb. Za techniczną sprawność serwera odpowiada jego dostawca, natomiast dzierżawca zarządza nim zdalnie.

Z platform hostingowych korzystają zwłaszcza małe i średnie e-sklepy, których aplikacja internetowa jest mniej rozbudowana. Zaletą hostingu są znacznie niższe nakłady finansowe oraz krótszy czas uruchomienia platformy. Dla większych sklepów internetowych lepszym rozwiązaniem będzie kolokacja serwerów, czyli usługa polegająca na wynajęciu miejsca w serwerowni i na fizycznym umieszczeniu w niej serwerów danej firmy.

W Wielkiej Brytanii wartość e-commerce szacowana jest na 38 mld funtów, co stanowi 9,5  proc. całego rynku sprzedaży detalicznej. Wg analityków Kelkoo wartość polskiego e-rynku w roku 2009 wynosiła 2,2 mld funtów brytyjskich, co stanowiło ok. 2  proc. wartości całego rynku sprzedaży w kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane