PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Usługi świadczone dla Nomi i Biedronki poprawiły wyniki JHM Development

Autor: www.dlahandlu.pl 6 maja 2013 10:56

W pierwszym kwartale roku 2013 spółki grupy kapitałowej JHM Development radziły sobie dobrze pomimo tego, że nie był to najlepszy okres dla polskiej gospodarki i branży budowlanej w szczególności. Grupa odnotowała wzrost wartości sprzedaży o ponad 26% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wzrost sprzedaży wypracowała każda ze spółek Grupy, zarówno podmiot wiodący - deweloper JHM Development S. A., działająca w segmencie wynajmu powierzchni handlowych spółka Marywilska 44 Sp. z o. o. jak i działające w segmencie wynajmu nieruchomości komercyjnych spółki celowe JHM 1 Sp. z o.o. i JHM2 Sp. z o.o.

Do poprawy zarówno wielkości sprzedaży jak i rentowności operacyjnej, rentowności brutto oraz netto przez spółkę Marywilska 44, przyczyniła się poprawa poziomu wynajmu powierzchni handlowej w Centrum Hal Targowych zarządzanych przez spółkę. Przy tym dokonano obniżenia kosztów operacyjnych działalności spółki.

Spółka dominująca JHM Development w pierwszym kwartale znalazła nabywców na 31 lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. Dla porównania w roku 2012 sprzedaż wyniosła jedynie 18 lokali.

Na wyniki I kwartału bieżącego roku pozytywny wpływ miało ujęcie w sprawozdaniu z całkowitych dochodów Grupy kwartalnych przychodów generowanych przez spółki JHM 1 Sp. z o. o. oraz JHM 2 Sp. z o. o. Spółki te prowadzą wynajem obiektów handlowych dla sieci handlowych Nomi oraz Biedronka. Obiekty zarządzane przez te spółki zostały oddane najemcom do użytkowania pod koniec IV kwartału 2012 roku i generowane przez nie przychody nie wpłynęły na wyniki ubiegłego roku. Pozytywny wpływ tych przychodów oraz wypracowanych zysków jest zauważalny w wynikach I kwartału bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane