Usługi telekomunikacyjne dla handlu

Autor: Artykuł sponsorowany dostarczony przez firmę Orange Polska 11 września 2013 12:08

Narzędzia telekomunikacyjne ułatwiają skuteczne prowadzenie działalności handlowej. Odpowiednio dopasowując usługi z bogatego wachlarza produktów można zdecydowanie zwiększyć efektywność, a jednocześnie obniżyć koszty prowadzenia działalności. Handel staje się prostszy i skuteczniejszy.

Czy rzeczywiście? Bierzemy pod lupę wybrane usługi największego w Polsce operatora telekomunikacyjnego - firmy Orange i sprawdzamy, czy mają zastosowanie w biznesie handlowym.

Mobilny internet

Kilka lat temu można było pytać, czy internet mobilny naprawdę jest potrzebny. Dzisiaj niektórzy posiadacze telefonów częściej korzystają z internetu, niż dzwonią. To, co oczywiste w przypadku prywatnych użytkowników telefonów nie musi jednak dotyczyć biznesu. Tutaj pewniejsze wydaje się posiadanie szybszego i wydajnego łącza stacjonarnego. Ale czy na pewno?
Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem sklepu - dajmy na to z artykułami sportowymi. Twoje życie to troska o bieżącą sprzedaż, planowanie promocji, współpraca z hurtowniami, czasem bezpośrednio z producentami, wreszcie nadzorowanie pracowników sklepu.
Być może wolałbyś większość czasu spędzać w sklepie i własnym okiem doglądać jak obsługiwani są Twoi Klienci, ale... tak się nie dzieje. Każdy Twój dzień to spotkania i wyjazdy. Rano spotykasz się z dostawcą, w południe z informatykiem, który prowadzi Twoją stronę internetową i z którym omawiasz szczegóły uruchomienia sprzedaży przez internet - w sklepie pojawiasz się wieczorem, żeby sprawdzić dzienny utarg i porozmawiać z pracownikami.
Inaczej mówiąc - chcesz, czy nie - prowadzisz mobilne biuro. Szczegóły akcji marketingowo sprzedażowych ustalasz z hurtowniami i producentami za pośrednictwem poczty elektronicznej. To oczywiste, że musisz ją mieć pod ręką, nawet poza biurem.
I wcale nie oznacza to, że potrzebujesz byle jakiego łącza - cenniki towarów, oferty, kreacje graficzne do strony internetowej plakaty przygotowywane przez zaprzyjaźnionego grafika - wszystkie te przesyłki sporo ważą i nie możesz długo czekać na ich wyświetlenie. Potrzebujesz więc stałego adresu IP na publikację swojej strony www, pakietu bezpieczeństwa. Jeżeli myślisz o handlu w sieci możesz skorzystać z darmowej aplikacji e-sklep- wszystko to możesz otrzymać w ramach oferty pakietów hostingowych oferowanych przez Orange w ramach usługi dostęp do Internetu DSL, czy Biznes Pakiet.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane