Usunięto awarię po wycieku gazu w centrum handlowym

Autor: PAP 20 marca 2018 20:33

Firma obsługująca instalację gazową w centrum handlowym w Nowym Dworze Mazowieckim wymieniła uszkodzony zawór, sytuacja jest opanowana i nie wymaga już interwencji straży - poinformowała PAP straż pożarna. We wtorek po wycieku gazu służby ewakuowały około 130 osób.

"Zastępy Państwowej Straży Pożarnej zakończyły działania i są w drodze powrotnej do koszar - powiedział w rozmowie z PAP dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Strażacy poinformowali, że firma obsługująca instalację wymieniła uszkodzony zawór. "W tej chwili odbywa się operacja odwrotna do tankowania, w związku z tym ta sytuacja nie wymaga już interwencji straży pożarnej, dlatego zastępy wracają do koszar" - podano.

We wtorek służby ewakuowały około 130 klientów i pracowników centrum handlowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Przyczyną był wyciek gazu z jednego z dwóch zbiorników znajdujących się pod ziemią.

Tomasz Wołoszyn z wydziału prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim powiedział w rozmowie z PAP, że ponieważ obok centrum jest stacja transformatorowa, więc aby zminimalizować niebezpieczeństwo, zdecydowano się na ewakuację, odłączone zostało także zasilanie budynku w energię elektryczną oraz rozstawiono dwie kurtyny wodne w części, w której znajduje się stacja transformatorowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane