Uwaga, kolejki. 64 proc. Polaków na zakupy pójdzie w tygodniu poprzedzającym święta

Autor: pr/dlahandlu.pl 16 grudnia 2013 12:47

Na szybko i w biegu - tak coraz częściej robimy zakupy świąteczne. W tym roku aż 64 proc. Polaków planuje zrobić zakupy dopiero w tygodniu poprzedzającym święta. Na ostatni moment zostawimy zakupy dekoracji, jedzenia i prezentów. Na te ostatnie w tym roku większość Polaków planuje przeznaczyć nie więcej niż 100 zł na osobę - taka kwotę deklaruje 39 proc. z nas, w budżecie 50 zł chciałoby się zmieścić 32 proc. Polaków. Tylko 3 proc. wyda więcej niż 500 zł. Hitem prezentowym 2014 roku są książki - znajdą się pod prawie co drugą choinką - wynika z sondy zakupowej Silesia City Center.

 Na ostatni moment zostawiamy zakup choinki, prezentów, nawet karpia. Ponad połowa z nas planuje zrobić zakupy dopiero w tygodniu poprzedzającym święta (64 proc.).  Natomiast co czwarty Polak (23%) jest przekonany o tym, że nie ominą go zakupy dzień przed Wigilią, a nawet w samą Wigilię.

71 proc. planuje, że na zakupy świąteczne wybierze się z kartką w ręku i dokładnie obmyślanym planem. Podobnie będzie z budżetem - ten zaplanowany ma blisko 80 proc. Polaków - wynika z sondy Silesia City Center.

Najczęściej pod choinką znajdziemy książki - kupi je 42 proc. z nas. Chętnie także sprezentujemy bliskim kosmetyki i perfumy (37 proc.) oraz słodycze (31 proc.). W top 10 prezentów znajdzie się także: biżuteria, płyty CD i gry komputerowe, sprzęt elektroniczny i telefon, pieniądze, ubrania oraz akcesoria (np. portfele, torebki, etui na iPady)

Do wydatków podejdziemy jednak ekonomicznie. 39 proc. nas kupi prezent do 100 zł, 32 proc. będzie starało zmieścić się w budżecie 50 zł. Prezent do 200 zł kupi co czwarty z nas. Aż 71 proc. Polaków będzie szukało prezentów na specjalnych świątecznych promocjach - podaje Silesia City Center.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,60

  • Śr

    3,43

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane