PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Vantage Development wchodzi w segment parków handlowych

Property News 25 kwietnia 2013 21:35

Vantage Development szacuje, że z prywatnej emisji akcji może pozyskać ok. 8-10 mln zł, które przeznaczy na finansowanie nowych projektów. Deweloper chce się rozwijać na nowych rynkach i planuje wejść w segment parków handlowych. Spółka liczy, że w tym roku pokaże zysk na poziomie netto.


"W tym momencie trudno rozmawiać o wartości emisji. Biorąc pod uwagę obecny kurs spółki oraz liczbę emitowanych akcji, to mogłoby być ok. 8-10 mln zł. Środki te umożliwiłyby nam rozpoczęcie jednego większego projektu lub dwóch mniejszych" - dodał.

Zarząd Vantage Development chce podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 5.676.383 nowych akcji serii F. Akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej znaczącym akcjonariuszom spółki, czyli takim, którzy mogą być zainteresowani zwiększeniem swojego zaangażowania w akcje dewelopera przy założeniu długoterminowej inwestycji. O emisji zdecyduje walne spółki.

Spółka w 2012 i 2013 r. wyemitowała obligacje o łącznej wartości ok. 20 mln zł. Zapadają one pod koniec 2014 r. i w 2015 r. Prezes nie wyklucza kolejnych emisji w zależności od sytuacji rynkowej i potrzeb spółki.

"W przypadku parków handlowych pierwszą inwestycję chcemy zrealizować we Wrocławiu lub w Zielonej Górze. Myślimy także o innych lokalizacjach, ale prace nad tymi dwoma projektami są najbardziej zaawansowane. We Wrocławiu grunt mamy już zabezpieczony, w Zielonej Górze pracujemy nad tym. Chcemy jeszcze w tym roku ruszyć z realizacją pierwszej inwestycji tego typu" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane