VIII FRSiH: Smartfon będzie ważnym elementem zakupów

www.portalspozywczy.pl 5 listopada 2015 17:39

VIII FRSiH: Smartfon będzie ważnym elementem zakupów Agnieszka Gosiewska, Nielsen, fot. Żelazna Studio

Rynek handlu musi podążać za kilkoma ważnymi trendami, z których najważniejszymi są: Wellness Required oraz Smart Living – powiedział Agnieszka Gosiewska, dyrektor ds. kluczowych klientów, Nielsen podczas debaty "20 lat nowoczesnego handlu w Polsce – nowy konsument, nowy handel", która odbyła się w ramach VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Zdaniem ekspertki firmy Nielsen, na handel wpłynie także rosnąca ilość użytkowników smartfonów. Ekspertka przytoczyła dane, z których wynika, że 76 proc. Polaków ma dostęp do internetu, a 41 proc. - korzysta z mobilnego internetu w smartfonie.

- Już wkrótce smartfon będzie ważnym elementem zakupów i całego życia – dodała. Badania już pokazują, że klienci coraz częściej oczekują od placówek handlowych dostępu do intenetu (wi-fi), samoobsługowych kas oraz kodów QR.

Agnieszka Gosiewska zwróciła także uwagę na personalizację oferty i zawężanie grup targetowych. Jej zdaniem, w przyszłości sklepów będzie mniej, ale wzrośnie ich jakość i rola. Będą one także ze sobą współpracować dla własnej korzyści.

Przyznała także, że proces zakupowy nie zaczyna się w sklepie, ale znacznie wcześniej.

- Trzeba umieć skorzystać z wiedzy na temat klientów sklepów. Trzeba czerpać wiedzę z zasobów, które mamy i przekuwać to w dane – podsumowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,76

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9040

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane