PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Visa dokona strategicznej inwestycji w firmę Klarna

Autor: pr 28 czerwca 2017 12:32

Na mocy ogłoszonego porozumienia Visa dokona inwestycji w firmę Klarna, a w przyszłości strony mają zamiar nawiązać partnerstwo strategiczne. Klarna to jeden z najszybciej rozwijających się europejskich dostawców płatności online, obsługujący 60 mln konsumentów i 70 tys. detalistów.

Inwestycja kapitałowa oraz planowane partnerstwo dowodzą, że Visa i Klarna mają wspólną wizję przyspieszenia rozwoju handlu internetowego i mobilnego – z korzyścią dla konsumentów i detalistów w całej Europie.

- Klarna dowiodła swego profesjonalizmu w dziedzinie kredytów konsumpcyjnych i zakupów online, a przy tym obie nasze firmy łączy wspólna wizja, zgodnie z którą handel internetowy i mobilny powinien być równie prosty jak zakupy w sklepach tradycyjnych – powiedział Jim McCarthy, executive vice president, innovation and strategic partnerships, Visa.

- Visa jest zdecydowana współpracować z nową generacją partnerów i dostawców usług płatniczych w celu zapewnienia bezpieczeństwa handlu online coraz szerszym rzeszom europejskich konsumentów. Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość bliższej współpracy z firmą Klarna przy realizacji tego celu – dodał Jim McCarthy.

- Visa i Klarna w sposób naturalny wzajemnie się dopełniają. Obie strony dobrze wiedzą na czym polega kredyt konsumpcyjny i doceniają centralną rolę konsumenta przy rozwoju innowacyjnych rozwiązań płatniczych – powiedział Sebastian Siemiątkowski, prezes i współzałożyciel Klarna. - Klarna stale dąży do zaoferowania współpracującym z nami detalistom najbardziej zaawansowanych rozwiązań płatniczych, zapewniających konsumentom możliwie największą wygodę przy płaceniu. Współpraca z Visa pozwoli nam na wzmocnienie obecności na rynkach globalnych oraz – dzięki połączeniu zasobów – na poszerzenie naszej oferty. Bardzo cieszymy się na myśl o wspólnych przedsięwzięciach w przyszłości – dodał Sebastian Siemiątkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane