PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Visa Europe: 23. grudnia dniem największych zakupów w historii

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 22 grudnia 2011 15:48

Wg przewidywań organizacji Visa Europe, najbliższy piątek, 23 grudnia, będzie w Europie dniem największych zakupów w historii. Organizacja przygotowuje się na przetworzenie w tym kulminacyjnym dniu przedświątecznego sezonu niemal 50 mln transakcji o łącznej wartości ponad 2,6 mld euro. Ta rekordowa wielkość oznaczać będzie wzrost o ok. 9% w stosunku do łącznych wydatków w dniu największych zakupów w 2010 r.

Szacuje się, że w każdej minucie tego dnia, w całej Europie, poziom wydatków realizowanych za pomocą kart Visa zbliży się do wartości 2 mln euro, z czego ponad 70% stanowić będą płatności debetowymi kartami Visa.

Jak wskazują dane organizacji Visa Europe, dzień największych zakupów w sklepach i placówkach handlowo-usługowych zawsze przypada na 23 grudnia - natomiast „godzina szczytu" zakupów wypadnie innego dnia. W tym roku bowiem Wigilię obchodzić będziemy w sobotę i właśnie 24 grudnia - jak przewiduje organizacja Visa Europe - klienci dokonają największych zakupów pomiędzy godziną 12:00 a 13:00, korzystając z ostatniego wolnego od pracy dnia przedświątecznego. Podczas tej europejskiej „godziny szczytu" Visa Europe spodziewa się przetwarzać 1,2 tys. transakcji na sekundę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane