PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Visa Europe z fastacash umożliwią płatności osobiste w oparciu o serwisy społecznościowe

Autor: dlahandlu.pl 26 lutego 2015 12:18

Visa Europe rozszerza zasięg usługi Visa Direct na większość krajów, w których Visa prowadzi działalność. Umożliwi to transfery pieniędzy do ok. 2 mld użytkowników kart Visa, z wykorzystaniem numeru telefonu lub numeru karty Visa odbiorcy. Rozszerzona usługa Visa Direct zostanie udostępniona latem tego roku w 20 wersjach językowych, z obsługą wielu walut, co pozwoli na przekazywanie pieniędzy znajomym, przyjaciołom czy członkom rodziny.

Dodatkowo w ramach współpracy nawiązanej przez Visa Europe z firmą fastacash, banki członkowskie będą mogły zaproponować swoim klientom dokonywanie płatności osobistych za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, WhatsApp czy LinkedIn z i na rachunek dowolnej karty Visa.

Sue Onians, Visa Europe: „Konsumenci domagają się usług płatniczych współgrających z ich stylem życia, w którym ważną rolę odgrywają technologie mobilne, oraz zintegrowanych z ich ulubionymi mediami społecznościowymi. Konsumenci chcą mieć możliwość przekazywania pieniędzy swoim bliskim w sposób łatwy, bezpieczny i nieograniczony geografią. Umożliwia to już oferowana przez Visa Europe usługa Visa Direct, a w rezultacie sojuszu nawiązanego z fastacash cały proces stanie się jeszcze łatwiejszy - dzięki pośrednictwu sieci społecznościowych".

Płatności osobistej w ramach usługi Visa Direct konsument dokonuje przez aplikację lub inny interfejs dostarczony przez bank, wprowadzając kwotę, którą chce przetransferować i decydując, w jaki sposób ma ona zostać przekazana - bezpośrednio na numer telefonu komórkowego czy (w przyszłości, dzięki fastacash) poprzez media społecznościowe. Nadawca przekazu proszony jest jedynie o wybranie kanału operacji oraz odbiorcy, który zostaje następnie powiadomiony o dokonanej płatności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane