Visa widzi potencjał wzrostów w transakcjach o niskich wartościach

Autor: dlahandlu.pl 18 stycznia 2012 14:54

Główne pola, na których Visa Europe stara się aktywnie działać to płatności mobilne i zbliżeniowe, czyli dotychczas zarezerwowane dla płatności gotówką. Firma podpisuje umowy na akceptację płatności w komunikacji miejskiej, sieciach fast food, np.McDonald's, czy małych punktach detalicznych.

- Karty zbliżeniowe przez łatwość i ch użycia sytumulują płatności w każdej sytuacji, gdy chcemy coś kupić - mówi Małgorzata O'Shaughnessy, wiceprezes Visa Europe. Dotychczas w Polsce zostało wydane 6 mln kart zbliżeniowych. Pokazując potencjał przedstawiciel Visa Europe podał przykład sieci Mc'Donald's, w której w trakcie 6 miesięcy dokonano 1 mln transakcji kartami zbliżeniowymi. 

Drugim kluczowym rynkiem jest e-handel, gdzie Visa stara się oferować coraz bezpieczniejsze i łatwiejsze formy dokonywania płatności, m.in. za pomocą rozwijanej technologii portfela elektronicznego.

Wszystkie te pola strategicznego rozwoju pokazują, że Visa chce się skupić na mniejszych wartościowo, ale atrakcyjnych transakcji na małe kwoty, zaś handel internetowy ze względu na swoją rosnącą rolę, wymaga coraz prostszych i łatwiejszych sposobów dokonywania płatności.

Zdaniem Małgorzaty O'Shaughnessy, wiceprezes Visa Europe potrzeba jest wielu nowych miejsc, gdzie można zapłacić kartą, jak i upowszechnienia technologii XXI wieku, czyli płatności mobilnych i zbliżeniowych. Odniosła się ona także do opłaty interchange, która jest w Polsce jedną z wyższych w Europie. - Uczestniczymy w pracach zespołu roboczego pod egidą Narodowego Banku Polskiego, który ma do końca wiosny 2012 roku wypracować stanowisko w sprawie satysfakcjonującego zarówno dla banków, jak i dla detalistów, poziomu obniżenia tej opłaty - dodała wiceprezes Visa Europe. -

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane