PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Visa zachęca banki do oferowania terminali płatniczych detalistom

Autor: dlahandlu.pl 18 stycznia 2012 14:34

Visa zachęca banki do oferowania terminali płatniczych detalistom

Na przestrzeni 2011 roku wartość transakcji bezgotówkowych dokonywanych kartami Visa w placówkach handlowo-usługowych w Polsce wzrosła o 14,3 proc. Najszybciej rozwijały się płatności bezgotówkowe kartami debetowymi, których wartość wzrosła do poziomu 10,8 mld euro (o 18,1 proc.)


Kluczowe znaczenie dla przyśpieszenia rozwoju płatności bezgotówkowych ma rozszerzenie sieci akceptacji, która w Polsce jest cały czas jedną z najmniejszych w Europie. Od 2010 roku Visa prowadzi program Kartą Visa zapłacisz wszędzie, który ma doprowadzić do podwojenia (do 400 tys. punktów w 2015 roku) liczby placówek handlowo-usługowych, akceptujących płatności kartami. W ramach programu uruchomiono już ponad 60 tys. terminali w ponad 50 tys. placówek handlowych. W 2012 roku ma zostać zainstalowanych 90 tys. nowych terminali. W ramach programu banki (m.in. PKO Bank Polski, Bank Millenium) wystawcy kart oferują w pakietach dla małych i średnich firm terminale płatnicze w ramach umowy.
W 2012 roku firma spodziewa się dalszego dwucyfrowego wzrostu liczby transakcji. Takie skokowe wzrosty możliwe są dzięki rozwojowi płatności zbliżeniowych i dokonywanych przy pomocy urządzeń mobilnych: telefonów, smart fonów oraz przez portfel elektroniczny. Zdaniem Petera Ayliffe, prezesa Visa Europe, zrewolucjonizuje to rynek zakupów codziennych.
Plany firmy zakładają w 2012 roku osiągnięcie poziomu kart zbliżeniowych w Europie na poziomie 50 mln sztuk, wprowadzenie na skalę komercyjną smart fonów z aplikacją, umożliwiającą dokonywanie zakupów, a także wprowadzenie elektronicznego portfela do zakupów w handlu internetowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane