Vistula planuje przejąć Bytom

Autor: PAP 5 czerwca 2017 11:33

Zarząd Vistula Group oraz zarząd Bytomia podjęły uchwały w sprawie zamiaru połączenia obydwu spółek - podały spółki w komunikatach. Planowane jest połączenie poprzez przeniesienie całego majątku spółki Bytom na Vistula Group w zamian za akcje Vistuli.

Zarząd Vistula Group SA podjął uchwałę w sprawie zamiaru połączenia spółki Vistula Group ze spółką Bytom. Planowany sposób połączenia obejmuje połączenie poprzez przeniesienie całego majątku spółki Bytom na spółkę Vistula Group w zamian za akcje spółki Vistula Group. W związku z powyższym Zarząd Vistula Group postanowił o przystąpieniu do prac związanych z wyborem wspólnego doradcy w procesie przygotowania planu połączenia wraz z niezbędną dokumentacją" - napisano w komunikacie Vistuli. Komunikat o zbliżonej treści przesłał Bytom.

Spółki podpisały również porozumienie dotyczące współdziałania w czynnościach związanych z przygotowaniem procesu połączenia.

"Planowane połączenie jest uzasadnione realizacją strategii rozwoju grupy kapitałowej Vistula Group S.A. przewidującej stworzenie dynamicznie rosnącej grupy kapitałowej, konsolidującej rozpoznawalne marki detaliczne o uznanej pozycji rynkowej. Planowane połączenie przyniesie wymierne korzyści łączącym się spółkom w postaci efektów synergii osiąganych głównie w obszarze kosztów ogólnych, kosztów prowadzonej działalności operacyjnej, optymalizacji kosztów pozyskiwania towarów, a także lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich i koordynację polityki marketingowej. Długoterminowym celem planowanego połączenia jest wzrost wartości łączących się spółek" - napisano w komunikatach obydwu spółek.

W komunikacie z 8 maja, zarząd Vistula Group po raz pierwszy poinformował, o tym że 18 kwietnia rozpoczął rozmowy z Bytomiem ws. możliwości połączenia spółek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane