Vistula połączy się z Bytomiem?

Autor: dlahandlu.pl 8 maja 2017 09:48

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, zarząd spółki Vistula Group SA z siedzibą w Krakowie przekazał informację poufną dotyczącą rozpoczęcia 18 kwietnia 2017 r. rozmów dotyczących możliwości połączenia ze spółką Bytom SA z siedzibą w Krakowie.

O ewentualnym podpisaniu dalszych dokumentów związanych z procesem połączenia spółka będzie informować odrębnym raportem.

"Zarząd spółki zwraca uwagę, że rozpoczęcie opisanych rozmów z Bytom SA nie oznacza, że zostaną podjęte dalsze czynności związane z przygotowaniem połączenia ani że połączenie zostanie zrealizowane. Jednocześnie organy spółki nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji dalszych czynności dotyczących potencjalnego połączenia" - czytamy w komunikacie.

W ocenie zarządu spółki opóźnienie przekazania powyższej informacji poufnej było usprawiedliwione ochroną prawnie uzasadnionych interesów spółki i jej akcjonariuszy, gdyż przekazanie jej niezwłocznie do publicznej wiadomości w tamtym czasie mogło negatywnie wpłynąć na pozycję spółki w rozmowach, a nawet zagrażać procesowi. W ocenie spółki opóźnienie przekazania informacji poufnej nie wprowadziło w błąd opinii publicznej.

Akcjonariuszem Vistula Group jest m.in. Jerzy Mazgaj (łącznie z podmiotem powiązanym z Krakchemia S.A.), który posiada 7.94 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane