Vobis zamyka salony sprzedaży

Autor: Puls Biznesu 6 marca 2012 14:17

Likwidowane salony, zwolnienia i brak towaru - tak wygląda restrukturyzacja dystrybutora sprzętu IT, którego część wywędruje na Cypr - informuje "Puls Biznesu" .

Lekarstwem na problemy miał być podział na dwie części, który dokonał się w lutym. Do pierwszej - działającej pod marką Vobis Digital - trafiało około 30 najbardziej rentownych salonów oraz sklep internetowy. Reszta - czyli około 50 salonów i 90 sklepów partnerskich - pozostała w spółce Vobis, która zmieniła nazwę na Mobit. Miała przejść restrukturyzację i zmienić przedmiot działalności.

- Sklepy są likwidowane lub zamykane pod pretekstem remontu bez informacji o tym, co będzie remontowane i kiedy zakończą się prace. W ostatni dzień lutego po firmie przetoczyła się fala wypowiedzeń - mówi "Pulsowi Biznesu" menedżer jednego z salonów.

Podobne problemy do Mobitu ma także Vobis Digital. Dlatego właściciele salonów partnerskich już zgłaszają się do konkurencyjnych sieci z propozycją zmiany barw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pierwszy 2012-03-11 23:01:54

    Tez tak myślę, że po prostu zmienia się rynek to i firmy muszą się zmieniać

  • provobis 2012-03-09 23:29:53

    Mi wyglada to na zwyczajna, no moze agresywna restrukturyzacje.. Skoro salony przestaja przynosic dochody to naturane jest ze trzeba je zamykac, szczegolnie przy obecnych czynszach w CH.. Moim zdaniem przetrwaja, maja dobry sklep internetowy..

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane