PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W 2009 r. Grupa Bomi zarobiła ponad 40 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 3 maja 2010 19:55

W 2009 r. Grupa Bomi zarobiła ponad 40 mln zł

Zysk netto zanotowany w 2009 roku przez Grupę wyniósł 40,1 mln zł, podczas gdy w 2008 roku odnotowano stratę netto. EBITDA wzrosła w 2009 roku 2,5 krotnie, zaś zysk operacyjny przeszło pięciokrotnie.


Rok 2009 był pierwszym pełnym rokiem działalności Grupy Bomi w nowym, poszerzonym o Rast i Rabat Pomorze, składzie. W wyniku rozwoju organicznego sieć placówek grupy powiększyła się o 5 kolejnych sklepów o łącznej powierzchni ponad 7 tys. mkw. Do sieci sklepów działających na zasadzie pełnego franchisingu dołączyło w ciągu roku 14 placówek, z czego połowa w ostatnim kwartale. Rozpoczęto również pracę nad budową struktury holdingowej, centralizacją procesów i inkorporacją spółek.

- Rok 2009 upłynął w naszej Grupie pod hasłem rozwoju organicznego. W tym roku zamierzamy natomiast skupić się na przejęciach. Prowadzimy rozmowy, które w niedalekiej przyszłości zaowocować mogą dalszym rozszerzeniem składu Grupy Bomi - wyjaśnia - mówi Andrzej Wojciechowicz, prezes zarządu Bomi S.A.

- W chwili obecnej aż pięć instytucji finansowych posiada przeszło 5 proc. głosów na WZA Bomi. Są to oprócz Avivy i Generali także Dom Maklerski IDMSA, Pioneer Pekao Investment Management oraz BPH TFI. Takie zainteresowanie profesjonalnych uczestników rynku kapitałowego świadczy moim zdaniem o jednym - Grupa Bomi rozwija się w dobrym kierunku i zdaniem inwestorów instytucjonalnych zaangażowanie w akcje spółki powinno przynieść w najbliższej przyszłości oczekiwaną stopę zwrotu - wyjaśnia Andrzej Wojciechowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane