W 2010 r. Tesco zainwestuje w Polsce 800 mln zł

Autor: portalspozywczy.pl 20 kwietnia 2010 14:34

W roku 2010 Tesco planuje otworzyć ponad 50 nowych sklepów oraz nowe centrum dystrybucji. Brytyjski operator planuje także wyremontować część dawnych hipermarketów Hit oraz supermarketów Leader Price. Wszystkie te inwestycje pochłoną ok. 800 mln zł.

- W ubiegłym roku otworzyliśmy 24 nowe sklepy, w roku 2010 chcemy te liczbę podwoić i otworzyć 50 nowych placówek będą to tak hiper- jak i supermarkety, a także hipermarkety kompaktowe - mówi Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska. Te inwestycje oznaczają stworzenie prawie 4 tys. nowych miejsc pracy.

Jednocześnie zaznaczył, że program przebudowy i remodelingu 16 hipermarketów Hit zajmie kolejne dwa lata. Remontowane będą także pozostałe hipermarkety, które działają na rynku dłużej niż 5-10 lat. Koszt remont jednego dużego sklepu jest szacowany na ok. 5 mln zł. - Na inwestycje w 2010 r. wydamy 800 mln zł, z czego ok. 150 mln zł przeznaczymy na remonty hipermarketów Hit oraz supermarketów Leader Price - dodaje prezes Tesco.
Pierwszy hipermarket Hit po generalnym remoncie został właśnie otwarty w Poznaniu, jak zapewnił prezes Tesco w nowo otwarta placówka wygenerowała większy obrót i zanotowała większą liczbę odwiedzających klientów niż przed przebudową. 

Obroty Tesco za rok finansowy 2009/10 wyniosły 9,3 mld zł (bez VAT), co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym o 6,5 proc.
Tesco Polska jest jedną z największych siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z prawie 350 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 27 tys. osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • eddy,, 2011-09-20 20:44:21

  Ludzie (klienci) powinni zdawać sobie sprawę że kasując się w kasach samoobsługowych przyczyniają się do redukcji zatrudnienia i niejako pozbawiają ludzi pracy. I trzeba o tym pamiętać bo może sami nie jesteśmy pracownikami Tesco ale może ktoś z bliskich jest? Ktoś ze znajomych? A może kogoś w przyszłości to bedzie dotyczyć? A nawet jeśli nie... Czy chcecie ze swoich podatków utrzymywać kolejnych bezrobotnych i płacić im zasiłki?

  Takie sieci jak Tesco zwyczajnie są obłudne. Wciskają że to dla polepszenia obsługi klientów. Ich komfortu. To dlaczego nie zatrudnią więcej kasjerek zeby wszystkie kasy były czynne? Bo oni w ten sposób tną koszty. Ich celem jest minimalna ilość personelu i maksymalny zysk. Zysk który wywozi się z kraju. Chcecie do tego przykładać rękę? Narzekamy na rosnące bezrobocie a tymczasem sami przyczyniamy się do jego wzrostu... kasując się w takich kasach! Warto o tym pamiętać zanim będziemy nabijać kabzę zachodnim sieciom.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  5,97

 • Min

  4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10811

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane