PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W 2013 r. Bać-Pol chce zrealizować przychody na poziomie nie mniejszym niż 2 mld zł

www.portalspozywczy.pl 5 lutego 2013 11:08

Rzeszowska Grupa Kapitałowa Bać-Pol, chce w 2013 r. przyspieszyć rozwój i jak deklaruje prezes firmy Leszek Bać „stać się wyraźnym wiceliderem rynku w kanale tradycyjnym dystrybucji".

- Sądzę, że w 2013 konsolidacja kanału tradycyjnego wejdzie w decydującą fazę. Wykrystalizuje się wicelider rynku w kanale tradycyjnym, bo pozycja Eurocashu jako lidera pozostaje niezagrożona - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Leszek Bać, prezes zarządu Bać-Pol SA.

- Mijający rok obfitował w wiele wydarzeń na rynku dystrybucji artykułów spożywczych. Konsolidacja głównych graczy, zniknięcie dużego dystrybutora i znanej sieci detalicznej. Pogłębiały się również zmiany w zakresie preferencji zakupowych konsumentów, co spowodowało, że coraz szybciej rozwijają się sklepy dyskontowe, a także supermarkety - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Leszek Bać, prezes zarządu Bać-Pol SA.

- Sądzę, że w 2013 konsolidacja kanału tradycyjnego wejdzie w decydującą fazę. Wykrystalizuje się wicelider rynku w kanale tradycyjnym, bo pozycja Eurocashu jako lidera pozostaje niezagrożona - dodaje.

Według prezesa Bać-Polu, to może być trudny rok dla branży, jednocześnie uważa, że jego firma da sobie radę i zanotuje znaczny wzrost przychodów. - Istnieją obawy o spadek popytu konsumenckiego. Jednak zakładamy, że ze względu na obserwowane zmiany preferencji konsumentów - skierowanie się między innymi w kierunku supermarketów - ewentualny spadek popytu nie obejmie rynku tradycyjnego, w szczególności supermarketów - mówi Leszek Bać.

Dodając, że w roku 2013 Bać-Pol chce zrealizować przychody na poziomie nie mniejszym niż 2 mld zł. - Tym samym chcemy stać się wyraźnym wiceliderem rynku w kanale tradycyjnym dystrybucji.

Firma ma także opracowaną strategię inwestycyjną na najbliższe lata. - Do stworzenia optymalnego dla naszych potrzeb systemu logistycznego chcemy docelowo otworzyć trzy duże centra dystrybucyjne oraz kilkanaście mniejszych oddziałów głównie z formule cash&carry. Część tego planu uda się z pewnością zrealizować już w 2013 roku - wyjaśnia Leszek Bać. Koszt planowanych inwestycji szacowany jest na ok. 30 mln zł.

Duży nacisk Grupa położy na rozwój partnerskich sieci detalicznych. - W przyszłym roku planujemy otwierać jeden sklep SPAR w tygodniu, więc sieć SPAR ma się powiększyć o kolejne 54 punkty i liczyć minimum 170 sklepów. Jeśli chodzi o sieć Słoneczko, to chcemy podwoić liczbę sklepów, czyli otworzyć kolejne 175 punktów. To oznacza, że w zintegrowanych z nami sieciach na koniec 2013 roku powinno funkcjonować ponad 500 punktów detalicznych - wylicza prezes Bać-Polu.

Jak deklaruje Leszek Bać, docelowo spółka chce być liderem zintegrowanego systemu dystrybucji detalicznej opartego na sieciach franczyzowych. - Zakładamy, że w ramach naszej grupy będzie funkcjonowało minimum 1000 sklepów SPAR, 1500 placówek Słoneczko oraz nie mniej niż 1500 sklepów pod innymi markami zarządzanymi przez zintegrowanych z nami operatorów franczyzowych - podsumowuje plany prezes rzeszowskiego dystrybutora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane