PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W 2013 roku SIX Payment Services obsłużył 1,195 mld transakcji kartami płatniczymi

Autor: SIX Payment Services 14 stycznia 2014 09:39

SIX Payment Services przedstawił prognozy na 2014 r. na rynku płatności bezgotówkowych. Wzrośnie znaczenie handlu detalicznego online, outsourcingu w sektorze bankowym i dogodnych form płatności, co z kolei zwiększy potencjał rynku dla dostawców usług płatniczych. Jednolity obszar płatności w euro (SEPA), zmieniające się potrzeby konsumentów i możliwe zmiany legislacyjne sprawią, że sprzedawcy online i dostawcy usług płatniczych będą również zobowiązani do wykazania się elastycznością. Ci, którzy są na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami mogą skorzystać z nowych trendów, jak płatności między osobami fizycznymi peer-to-peer, mikropłatności, czy powtarzalne zakupy (subscription commerce).

W najbardziej udanym dniu zakupów w roku, 23 grudnia 2013 r., SIX odnotował 5,3 mln transakcji o wartości 420 mln euro. Natomiast 21 grudnia późnym popołudniem liczba transakcji osiągała 13 tys. na minutę. Wolumen transakcji w 2013 roku wyniósł około 100 mld euro; handel w sklepach fizycznych stanowił największą część tej kwoty, na drugim miejscu uplasował się rynek e-commerce.

Krokiem milowym dla SIX Payment Services w 2013 r. było kupienie od banków austriackich PayLi-fe GmbH - lidera austriackiego rynku płatności bezgotówkowych. Dokonując tej akwizycji, spółka była w stanie niemal podwoić swoje portfolio handlowe. Aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, w minionym roku SIX wprowadził połączoną kartę kredytową i debetową dla belgijskiego Banca Monte Paschi Belgio. Rozwiązanie to dostało wyróżnienie FSTech Award 2013.

- W 2014 r. będziemy starać się, aby proces płat-ności, dla którego istnieje coraz większa liczba opcji, był tak prosty, jak to możliwe. Będziemy wspierać naszych klientów w zaspokajaniu potrzeb konsumentów pod względem elastyczności, wygody i bezpieczeństwa podczas dokonywania płatności - powiedział Niklaus Santschi, prezes SIX Payment Services.

SIX spodziewa się, że liczba transakcji dokonanych w zeszłym roku po raz kolejny zostanie znacznie przekroczona w 2014 r.

Trendy na rynku płatności w nadchodzącym roku:

• Płatności P2P za pośrednictwem mobilne-go portfela
Do efektywnego startu, alternatywne metody płatności wymagają osiągnięcia określonej licz-by użytkowników. Rynek dojrzał do płatności mobilnych. Przykładem jest mobilny portfel, który zyskuje popularność na rynku płatności. Płatności peer-to-peer, tj. rozwiązania do bezpośredniego elektronicznego przesyłania kwot pieniężnych do innych osób, coraz częściej są zintegrowane. W 2014 r. kolejne start-upy wejdą na rynek i zaoferują swoje rozwiązania dostawcom usług płatniczych. Uniwersalnym wyzwaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa danych nabywcy: transakcje mobilne muszą również spełniać standard bezpieczeństwa danych PCI DSS.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane