W 2015 r. prawie 29 proc. powierzchni sklepów należało do przedsiębiorstw zagranicznych

Autor: www.dlahandlu.pl 18 stycznia 2017 15:31

W Polsce rośnie udział powierzchni sprzedażowej sklepów własności zagranicznej (udział wzrósł z 24,8% w 2011 r. do 28,7% w 2015 r.), co wskazuje na bardziej dynamiczny rozwój bazy technicznej sklepów własności zagranicznej, niż krajowej - wynika z raportu "Handel wewnętrzny w latach 2011-2016 oraz uwarunkowania i scenariusze rozwoju handlu w perspektywie 2020" przygotowanego przez IBRKiK oraz POHiD.

Udział powierzchni sprzedażowej sklepów własności zagranicznej w powierzchni sprzedażowej sklepów ogółem w 2011 r. wynosił 24,8 proc., w 2012 r. około 25,5 proc., w 2013 r. około 25,7 proc., w 2014 r. już prawie 27 proc., a w 2015  r. ponad 28 proc.

W Polsce 39,7 proc. firm zagranicznych prowadziło w 2015 r. przedsiębiorstwa do 2 sklepów, 29,3 proc. od 3 do 10 sklepów, 10 proc. od 11 do 20 sklepów a 21 proc. powyżej 20 sklepów.

Jeśli chodzi o firmy krajowe 98 proc. z nich prowadzi przedsiębiorstwa do 2 sklepów.

Jak wskazuje IBRKiK, integracja krajowych firm detalicznych jest podstawowym sposobem ograniczania siły rynkowej zagranicznych sieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mario 2017-01-19 15:32:28

  Jak wskazuje IBRKiK, integracja krajowych firm detalicznych jest podstawowym sposobem ograniczania siły rynkowej zagranicznych sieci.  Tak piszecie w tym artykule, a to nie prawda, nie prawda bo firmy zagraniczne mają się zbyt dobrze mają ulgi nie płacą podatków, stosują ceny dampingowe, mają kasę na reklamy, świetnie umieją wodzić za "nos" konsumenta.

  Ale wiedząc że handel Polski w Polsce zanika a coraz więcej udziału na rynku mają ci obcy, dlaczego nikt nie za karze im ekspansji? dlaczego oddajemy im najlepsze działki jak np. działki PKS. Wolny rynek wolnym rynkiem, a gdzie interes własnych obywateli, gdzie interes Polskich przedsiębiorców.

  To chichot ostatnich lat. Drodzy decydenci opamiętajcie się, co wy robicie, jak wam nie wstyd patrzeć prosto w oczy wszystkim Polakom. Integracja OK ale trzeba stworzyć ku temu jakieś warunki jakiś program, ale ważniejsza jest edukacja całego społeczeństwa zaczynając od przedszkola, kościoła też, należy społeczeństwu głośno i publicznie powiedzieć - należy wspierać nasze firmy nasze sklepy inaczej "dupa blada" firmy zachodnie nas "zaorają". Będziemy obcy we własnym kraju, który nie ma duszy, w kraju dla którego obywatel nic nie znaczy. Po 1989 roku powstało tysiące przedsiębiorstw była euforia ale państwo ich zawiodło nie dało im szansy rozwoju, wpuszczono bez opamiętania obcych cwaniaków aby ich wyrugować z rynku z pełną premedytacją i to nadal trwa. Na całym świecie duże firmy i małe firemki rozwijają się i są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a u nas się zwijają bo zachodnie firmy ich wykańczają. Zabija się Polskiego ducha, polską przedsiębiorczość, za przyzwoleniem głupich decydentów którzy nie żyją perspektywicznym rozwojem Polski, a tylko dniem dzisiejszym. Było grube tysiące firm rodzinnych które cieszyły się że mogą być przedsiębiorcami, że firmy przekażą dzieciom, a tu klops i dramaty ludzkie, bo głupota decydentów nie ma wyobraźni jak Polska ma wyglądać, ale

  doskonale wiedzą jak siebie urządzić i swoje rodziny. Czy jest szansa na zmianę kursu aby przedsiębiorcy zaczęli mieć tak

  werwę i chęć działania jak po 1989 roku. A tak na marginesie, jak nie wstyd fimom badawczym IBRKiK oraz POHiD i tym co publikują takie dane że nie podają żadnch konkluzji, żadnych rozwiązań, recepty jak zmienić te trendy, jak odwrócić to nie pożądane zjawisko. Szukajmy rozwiązań aby nie dać się wyrugować, fakty są faktami, a gdzie perspektywiczne rozwiązania dla Polaków. Polak szuka sam sobie za granicą, a decydenci szukają pracowników z za wschodnią granicą, to jest chore, to jakiś absurd i brak troski o własnych obywateli. Czy ktoś potrafi przemówić ludzkim głosem do wszystkich Polaków i pokaże mapę drogową dokąd my zmierzamy co mamy robić aby wszystkim Polakom zaczęło żyć się lepiej i bezpieczniej !!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,25

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane