W 2016 roku połowa największych sieci handlowych w USA będzie stosować beacony

Autor: wirtualnemedia.pl 6 maja 2015 10:53

Coraz więcej sklepów w Stanach Zjednoczonych chce wprowadzić u siebie technologie oparte na beaconach. W br. ich liczba potroi się w wypadku największych sprzedawców, a w 2016 r. beacony będzie stosować ponad połowa.

Danych dotyczących wykorzystania beaconów - elektronicznych czujników kontaktujących się z klientami korzystającymi ze smartfonów - dostarczyła firma IHL Group. Przeprowadziła ona internetowe badanie wśród 100 szefów największych sieci handlowych w USA.

Badane podmioty podzielono na trzy kategorie - największych sprzedawców z rocznymi obrotami przekraczającymi 1 mld dol., średnie firmy notujące obroty od 0,5 do 1 mld dol. oraz najmniejszych sprzedawców z obrotami poniżej 500 mln dol.

Obecnie 10 proc. największych sprzedawców stosuje w swoich punktach handlowych beacony, w kategorii średnich firm nie znalazła się żadna wykorzystująca tę technologię, natomiast wśród najmniejszych handlowców 7 proc. posługuje się dzisiaj bezprzewodowymi czujnikami.

Zgodnie z planami do końca br. 37 proc. największych sprzedawców wdroży u siebie rozwiązania oparte na beaconach. W grupie średnich przedsiębiorców ten odsetek wyniesie 11 proc., a spośród najmniejszych handlowców w badanej grupie 31 proc. chce w tym roku prowadzić swoją działalność z użyciem beaconów.

Badania wskazują, że na koniec 2016 r. ponad połowa (56 proc.) największych firm zaadoptuje u siebie beacony, podobnie postąpi 50 proc. średnich i 48 proc. małych sprzedawców. Jednocześnie, zgodnie z badaniem IHL Group 29 proc. największych, 39 proc. średnich i 41 proc. najmniejszych sklepów nie zamierza w najbliższej przyszłości stosować beaconów w swoim biznesie.

Rozwiązanie to wprowadziły w Polsce: Frisco.pl, Riccardo, Gino Rossi i Chata Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,71

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane