W 2017 roku Google dostarczy towary dronami

Autor: wirtualnemedia.pl 3 listopada 2015 12:31

Google przewiduje, że w 2017 roku rozpocznie dostarczanie za pomocą dronów towarów zakupionych w internecie. Nie wiadomo jednak, czy do tej pory otrzyma stosowne pozwolenia od Federalnej Administracji Lotnictwa USA oraz regulatorów w innych krajach - podały wirtualnemedia.pl

O wprowadzeniu w życie projektu Google o nazwie Wing zakładającego, dostawy towarów do klientów sklepów internetowych za pośrednictwem dronów poinformował David Vos, szef projektu. - Naszym celem jest uruchomienie komercyjnej wersji takiej usługi w ciągu 2017 r. - zapowiedział Vos.

Maszyny wykorzystywane do testów w ramach projektu Wing mają nieznany do końca udźwig, masę własną niecałych 25 kg i osiągają prędkość ponad 160 km/h. Od dłuższego czasu w USA Google ma problem z testowaniem i ewentualnym wprowadzeniem usługi powietrznych dostaw, bowiem przepisy wprowadzone przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) praktycznie uniemożliwiają komercyjne wykorzystanie dronów, a Google musiał posłużyć się sprytnym wybiegiem by nadal testować drony.

W Europie trwają próby zastosowania dronów, głównie w zakresie dostaw pocztowych - próbują tego zarówno Finowie, jak i Szwajcarzy. W Polsce także pojawiły się pierwsze eksperymenty z wykorzystaniem automatycznych dostaw drogą powietrzną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,82

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane