W 2020 roku Biedronka może przekroczyć próg 3 tys. sklepów

Autor: dlahandlu.pl 30 maja 2017 14:28

Analitycy Haitong Bank podnieśli prognozę sprzedaży LfL Biedronki w 2017 roku do 6,8 proc. Głównie ze względu na prowadzone przez sieć działania wzmacniające ofertę (asortyment, wystrój sklepów, akcje promocyjne), które są odpowiedzią na wzrost dochodu rozporządzalnego konsumentów i mają pomóc firmie zwiększyć udziały rynkowe. Zgodnie z prognozami analityków w 2020 roku Biedronka może dysponować siecią 3044 sklepów, a jej sprzedaż może wynieść ok. 54,5 mld zł.

Jak wskazują analitycy Haitong Bank w ostatnim czasie zmiana wystroju i ekspozycji w sklepach Biedronki objęła m.in. powiększenie strefy i oferty produktów świeżych, w tym pieczywa, ciast, dań gotowych i mięs. Zmiany te zdaniem analityków pozwolą Biedronce na poprawę postrzegania jakościowego wśród konsumentów. Wpłyną też na poprawę doświadczenia zakupowego.
W ocenie analityków zagrożeniem dla sieci, podobnie jak i dla pozostałych detalistów jest silna presja płacowa, która przekłada się na rosnące pensje kasjerów, a także problemy z obsadzeniem stanowisk, zwłaszcza w dużych miastach. Zdaniem analityków wzrost kosztów zatrudnienia w 2017 roku wyniesie ok. 10 proc. na mkw. , czyli niewiele mniej niż w 2016 roku, gdy wyniósł 11 proc. Analitycy uważają natomiast, że ewentualny zakaz handlu w niedziele nie będzie miał wielkiego wpływu na wyniki Biedronki, ze względu na fakt, że niedzielne zakupy klienci przeniosą na inne dni tygodnia. Może się to okazać wręcz impulsem dla Biedronki do przejęcia udziałów rynkowych od hipermarketów czy większych supermarketów, w których niedzielne zakupy spożywcze są wykonywane przy okazji zakupów w centrach handlowych w sklepach: odzieżowych, obuwniczych, RTV/AGD.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Bogdan 2017-06-22 19:10:21

    Biedronka, choć nazwa brzmi polsko to wcale nie jest Polska, tylko PORTUGALSKA. Zakaz handlu w niedzielę = więcej kupujących w dyskontach typu biedronka = wspieranie zagranicznych gospodarek :/

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane