PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W akcjonariacie Advadisu mogą się pojawić fundusze inwestycyjne

Autor: PAP 20 października 2010 14:06

Adam Brodowski, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej Advadisu i jeden z większych akcjonariuszy spółki zajmującej się dystrybucją alkoholi i napojów, zamierza zwiększyć zaangażowanie w spółce jeszcze w tym roku. Ocenia, że w jej akcjonariacie mogą pojawić się fundusze inwestycyjne.

20 października do obrotu na GPW wprowadzonych zostało 47.375.999 akcji serii J spółki. Zdaniem Brodowskiego wejściem do akcjonariatu spółki zainteresowani są inwestorzy finansowi.

"Zakładamy, że wprowadzenie akcji serii J do obrotu nie powinno w sposób znaczący wpłynąć na kurs spółki. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to jakaś nowa podaż. Zakładam, że osoby, które tymi akcjami dysponują, m.in. były zarząd i właściciele przejmowanych spółek nie będą w sposób chaotyczny rzucać dużych pakietów na rynek" - powiedział Brodowski.

"Prowadzimy rozmowy z inwestorami finansowymi, jest zainteresowanie z ich strony. Myślę, że mamy szansę, by w akcjonariacie spółki pojawili się dodatkowi inwestorzy, w tym fundusze inwestycyjne" - dodał.

Brodowski dobrze ocenia proces restrukturyzacji prowadzony przez obecny zarząd spółki. Oczekuje, że w przyszłym roku spółka pokaże zysk na poziomie operacyjnym.

"Obraz spółki jest gorszy niż widzieliśmy w pierwszej fazie i czas na naprawę będzie dłuższy niż zakładaliśmy, nie uda się tego zrobić w ciągu kilku miesięcy. Działania, które zarząd podjął oceniam pozytywnie. Dają pierwsze efekty, co widać po skali realizowanych marż i zaangażowaniu zespołu. Uważam więc, że perspektywy są dobre, ale ten rok pod kątem działalności operacyjnej będzie negatywny. Nie oznacza to, że wynik nie będzie pozytywny na poziomie netto, spółka może dokonać pewnych przegrupowań w majątku" - dodał.

Podkreślił, że ten rok ma przygotować spółkę do ostrego startu w 2011 rok.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,30

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane