W Alma Market powstał związek zawodowy

Autor: solidarnosc.org.pl/dlahandlu.pl 16 czerwca 2015 12:45

W Alma Market powstał związek zawodowy fot. almamarket.pl

W sieci delikatesów Alma powstała „Solidarność”. Poprawa warunków pracy i atmosfery w firmie to najważniejsze zadania, jakie przed sobą stawia nowa komisja zakładowa. Jak informuje NSZZ Solidarność, organizacja została zarejestrowana w połowie maja w Regionie Gdańskim.

Do tej pory do związku zapisało się blisko 80 osób z 300-osobowej załogi z Trójmiasta.

Obecnie komisja zakładowa oczekuje na pierwsze spotkanie z pracodawcą, aby omówić zasady współpracy i zasygnalizować najważniejsze problemy pracownicze, ale oczywiście zależy jej też na dalszym rozwoju firmy.

" W sopockiej Almie pracuję już 7 lat. Jestem wyjątkiem, z reguły ludzie pracują tu tylko kilka tygodni po czym nie wytrzymują i się zwalniają. Wtedy reszta pracowników musi podganiać pracę wykonując masę obowiązków, bo nikogo nowego się nie zatrudnia – wyjaśnia przewodnicząca związku Bożena Krysiak. – Dodatkowo, mówi się, że sklepy Alma są bardziej ekskluzywne, a co za tym idzie droższe od innych sieci spożywczych, a to wcale nie przekłada się na wynagrodzenie pracowników. Zarabiamy 1780 zł brutto, czyli mniej niż w „tańszej” Biedronce – wyjaśnia Krysiak." - czytamy na stronie solidarnosc.org.pl.

Spółka Alma Market S.A. powstała w Krakowie w 1991 roku, a od 28 lipca 1994 roku notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Największym udziałowcem jest Jerzy Mazgaj, pełniący równocześnie funkcję prezesa spółki. Spółka zatrudnia ponad 2 960 osób.

Jak już pisaliśmy, w tym roku spółka podejmie działania, które doprowadzą do zamknięcia pięciu nierentownych sklepów. Spółka ocenia, że wartość nakładów inwestycyjnych w 2015 roku nie powinna przekroczyć 22 mln zł.

Grupa Alma Market wypracowała w 2014 r. 1,65 mld zł przychodów ze sprzedaży i 11,6 mln zł straty netto. Rok wcześniej wyniki wyniosły odpowiednio 1,62 mld zł a zysk wyniósł 10,5 mln zł. 

Przyjęte przez Alma Market S.A. plany inwestycyjne na 2015 rok zakładają otwarcie od trzech do pięciu nowych obiektów handlowych. Obecnie pod logo Alma działa 47 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • stoczniowiec 2015-11-13 21:54:00

  I bardzo dobrze tylko ludzie nadal boja sie zapisywac bo pare pan bylozzwolnionych za próbę zalozenia nszzsolidarnosc w almie

 • dyskont 2015-06-18 08:50:51

  wiwat polski "chamdel", z mega cenami i mega płacami

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane