W Amazonie powstał związek zawodowy

Autor: wirtualnemedia.pl 13 stycznia 2015 09:24

W Amazonie powstał związek zawodowy

W spółce Amazon Fulfillment Poland, która prowadzi w Polsce centra logistyczne Amazona, powstała komórka związku zawodowego „Solidarność". Związkowcy zapowiadają walkę o lepsze warunki pracy i wyższe pensje dla pracowników - czytamy w wirtualnemedia.pl

Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność" Amazon Fulfillment Poland została zarejestrowana w Regionie Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność".

Na lokalnej, dolnośląskiej stronie związku pojawiła się informacja, że do tworzonej komórki związkowej mogą zapisać się pracownicy wszystkich centrów dystrybucyjno-logistycznych koncernu. Obecnie Amazon prowadzi w Polsce trzy takie ośrodki w okolicach Poznania i Wrocławia.

Związkowcy już teraz zapowiadają walkę o lepsze warunki dla pracowników polskiego Amazona, zamierzają rozpocząć z firmą negocjacje związane z regulaminem pracy, regulaminem wynagrodzeń oraz pakietem świadczeń socjalnych. Są także plany utworzenia w firmie Społecznej Inspekcji Pracy.

Obecnie w polskich centrach Amazona zatrudnionych jest na stałe ok. 4,5 tys. osób. Liczba ta zwiększa się znacznie w gorących sezonach zakupowych, na przykład podczas świąt Bożego Narodzenia. Każdy z zatrudnionych pracuje po 10 godzin 4 razy w tygodniu. Przeciętne wynagrodzenie wynosi od 1500 do 1600 zł.

Za granicą amerykański gigant internetowego handlu wiele razy spotykał się z oporem pracowników, którzy strajkowali przeciwko ciężkim warunkom pracy i niskim zarobkom. Ostatni taki protest miał miejsce w Niemczech w grudniu 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zniesmaczony 2015-01-13 14:03:38

  Do wszytkich ktorzy zaraz zaczna pytac "nie wiedzieli za ile ida pracowac?"  owszem wiedzieli, sadzili rowniez ze chwytliwe hasla o dialogu, wprowadzaniu usprawnien, funduszu socjalnym, wewnetrznej sciezce kariety etc. to prawda, jednak okazaly sie to tylko obietnice, popracuj tam dobry czlowieku pol roku i dopiero wtedy oceniaj

 • dociekliwy 2015-01-13 12:26:16

  Amazon zaoszczędza u nas aż 75% funduszu płac, bo np w Niemczech płaci pracownikom nominalnie tyle samo ...ale w euro! Przeczytałem na stronie KOSZTY UTRZYMANIA RODZINY PRACOWNICZEJ

 • Literóffka 2015-01-13 11:38:45

  "Ostatni taki protest miał miejsce w Niemczech w grudniu 20014 r." Wow a ja myślałem że jest o 19 tys. lat wcześniej :D

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane