PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W Biertowicach nie chcą Biedronki

Autor: Dziennik Polski 25 stycznia 2012 10:44

Przedsiębiorcy buntują się przeciwko lokalizacji w tej miejscowości sklepu sieci dyskontowej Biedronka. Jak twierdzą, niekorzystnie odbije się to na lokalnym handlu - informuje Dziennik Polski.

Sprawa może stanąć na ostrzu noża na sesji Rady Miejskiej, podczas której głosowana będzie uchwała zmieniająca uchwałę z 2007 roku o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru wsi Biertowice.

Zgodnie z obecnie obowiązującym studium, na terenach, gdzie miałaby stanąć popularny dyskont, można lokować usługi komercyjne. Właściciel działki, której kupnem zainteresowana jest sieć Biedronka mówi, że nie dziwią go protesty przedsiębiorców, ale ma nadzieję, że radni wezmą pod uwagę mieszkańców jako całość, a nie tylko tę grupę protestujących sklepikarzy, kioskarzy czy właścicieli innych firm - pisze "DP".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Piotr 2013-09-06 16:03:48

  Jedno miejsce pracy w Biedronce to likwidacja kilku w małych sklepach.Nitk o tym nie myśli.Jak i o tym gdzie pójdą podatki,zyski? czy aby nie do Portugalii. Co ciekawe,we Francji podobno próbują odbudować drobny handel.

 • Małgorzata 2012-01-31 23:53:20

  Po pierwsze : ceny mogą być niższe a nie tańsze, po drugie: wydać można mniej a nie taniej. Po trzecie: Biedronki w Biertowicach nie będzie. Po czwarte: każdy ma prawo kupować gdzie chce. Na szczęście mój sklep ma się dobrze i skierowany jest do zamożnych, wymagających klientów. Dopóki sił mi starczy, będę dbała, żeby widzieli różnicę pomiędzy zakupami w dyskontach a takich sklepach jak mój. Mam to szczęście mieć sklep w dużym mieście, gdzie od dawna są wszystkie sieci i wszystkie możliwe markety. A moi klienci nie mówią o mnie sklepikara, bo wiedzą, że jest to obraźliwe. Ciężko pracuję, uczciwie płacę podatki. No cóż... Mam też talent do handlu. I mam prawo do uczciwego zysku, który pozwala mi na omijanie dyskontów.

 • Do Małgorzaty 2012-01-29 04:37:28

  Pyta się Pani gdzie Pani prawo a zapomniała Pani o moim prawu do tańszej ceny. Dlaczego mam płacić wam sklepikarzom, drożej skoro mogę wydać taniej w Biedronce

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane