PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W centrum Warszawy powstaje kompleks biurowo-handlowy Astoria

Autor: www.dlahandlu.pl 3 października 2014 12:23

Spółka Strabag Real Estate GmbH rozpoczęła realizację projektu biurowo-handlowego w Warszawie. Budynek Astoria o powierzchni 28.000 mkw. powstanie w samym sercu stolicy, pomiędzy centrum biznesowym a Starym Miastem. Prace przy realizacji projektu, którego generalnym wykonawcą jest Strabag już się rozpoczęły. Zakończenie inwestycji o wartości 75 mln euro zaplanowano na pierwsze półrocze 2016 r.

Astoria oferować będzie blisko 17.600 mkw. powierzchni biurowej i 1.400 mkw. powierzchni handlowej. 

Lokalizacja budynku w bliskiej odległości od stacji metra i SKM zapewni łatwe połączenie środkami komunikacji miejskiej, a podziemny parking na blisko 100 miejsc postojowych umożliwi dogodny dojazd samochodem. 

Pod koniec lat 80-tych Grupa Strabag, w ramach joint venture, zrealizowała projekt budowy kompleksu hotelowo-biurowego i centrum kongresowego LIM Center w Warszawie. Ta realizacja utorowała wówczas Grupie wejście na polski rynek budowlany. Dla SRE, Astoria jest pierwszym własnym projektem realizowanym w Polsce, a jednocześnie wizytówką firmy, która wchodzi na polski rynek deweloperów nieruchomości komercyjnych.

Dla prezesa SRE, Thomasa Hohwielera budowa Astorii jest kolejnym etapem wdrażania strategii firmy. - W Austrii i Szwecji realizujemy aktualnie nasze pierwsze projekty na arenie międzynarodowej. Budowa w Warszawie stanowi kontynuację naszych działań za granicą - stwierdził Hohwieler. Decydującą zaletą dla SRE jest obecność Grupy Strabag w Polsce, gdyż dzięki temu cała infrastruktura niezbędna do opracowania i realizacji projektu już istnieje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane