PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W ciągu 2014 roku 21 tys. detalistów zainstalowało 43 tys. terminali

Autor: dlahandlu.pl 12 marca 2015 12:15

Według danych Visa Europe liczba terminali POS obsługujących płatności bezgotówkowe w Polsce przekroczyła 400 tys., co oznacza blisko podwojenie liczby terminali na przestrzeni 5 lat, od stycznia 2010 r. Od 2014 r. program dofinansowania terminali skupił się wyłącznie na małych miejscowościach i terenach wiejskich, gdzie sieć akceptacji jest najmniej rozwinięta. Po tej zmianie do końca grudnia ubiegłego roku u ponad 21 tys. detalistów zainstalowano blisko 43 tys. objętych dofinansowaniem terminali, w tym także mobilnych terminali płatniczych, tzw. mPOS-ów.

Coraz istotniejszą rolę w podejmowaniu przez detalistów decyzji o rozpoczęciu przyjmowania kart odgrywa niska stawka opłaty interchange, która po ostatniej obniżce jest kilkukrotnie mniejsza niż w końcu 2012 r.

Uruchomiony na początku 2010 r. program rozwoju i modernizacji sieci akceptacji Kartą Visa zapłacisz wszędzie opierał się o subsydiowanie przez banki wydawców kart Visa nowych terminali obsługujących karty wszystkich systemów. Banki członkowskie Visa Europe w Polsce zainwestowały w ten program ponad 30 mln euro. W jego ramach w 168 tys. placówek handlowo usługowych zainstalowano ponad 202 tys. terminali EMV, z których blisko 125 tys. obsługuje płatności zbliżeniowe kartą lub smartfonem z funkcją zbliżeniową.

5 lat temu udział terminali zbliżeniowych we wszystkich terminalach POS w kraju wynosił 1,5%. Obecnie Polska z 75% udziałem terminali zbliżeniowych jest w Europie jednym z krajów o największym nasyceniu sieci akceptacji takimi terminalami.

W ramach programu Kartą Visa zapłacisz wszędzie przyjęte zostały również preferencyjne stawki interchange sprzyjające rozwojowi płatności kartami m.in. w handlu hurtowym (karty przyjmują sieci Makro i Selgros).

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • terminaledokart 2015-04-14 09:31:52

  Prowadzisz Biznes?

  Twoi klienci chcą płacić kartami płatniczymi?

  Szukasz Sprawdzonych i Tanich Rozwiązań?

  Przerażają Cię wysokie koszty związane Terminalem Płatniczym?

  w w w.terminaledokart.pl  Koszty związane z obsługą klientów z kartą wcale nie musza być wysokie.

  Sprawdź NAS.  Zadzwoń lub wypełnij zgłoszenie dostępne na stronie w w w.terminaledokart.pl  Oferujemy sprawdzone systemy, najnowszej generacji terminale płatnicze, atrakcyjne warunki oraz szybki przepływ gotówki między terminalem a twoim kontem bankowym.  Mamy wielu zadowolonych klientów.

  w w w.terminaledokart.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane