PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W ciągu 5 lat Grupa Muszkieterów chce mieć w Polsce 800 sklepów. Wyda na inwestycję 6 mld zł

Autor: dlahandlu.pl 24 kwietnia 2014 13:11

W ciągu 5 lat Grupa Muszkieterów chce mieć w Polsce 800 sklepów. Wyda na inwestycję 6 mld zł

Grupa Muszkieterów, która prowadzi franczyzowe supermarkety Intermarché oraz sklepy typu dom i ogród Bricomarché do 2020 r. planuje uruchomić w Polsce 500 nowych punktów sprzedaży obu sieci. W ciągu najbliższych pięciu lat Muszkieterowie zamierzają zainwestować w rozwój obu sieci blisko 6 mld złotych i w 2020 r. osiągnąć obroty na poziomie 16 mld złotych.

Nowa strategia Grupy Muszkieterów - Polska CAP 2020 - zakłada rozbudowę sieci punktów sprzedaży o 295 nowych supermarketów Intermarché oraz 205 Bricomarché. Na początku kwietnia Muszkieterowie otworzyli w Krakowie 300. punkt sprzedaży w Polsce. Tym samym na polskim rynku działa obecnie 205 placówek pod szyldem Intermarché oraz 95 sklepów pod logo Bricomarché. W kolejnych pięciu latach Grupa zamierza zrealizować inwestycje związane z zakupem terenów i budową sklepów w wysokości prawie 6 mld złotych. Nowe placówki obu sieci powstawać będą we wszystkich częściach kraju, a w szczególności w regionach, w których Grupa jest mniej obecna, tj. w centrum i na wschodzie Polski. Dzięki nowym punktom sprzedaży do 2020 r. Muszkieterowie planują zwiększyć zatrudnienie do prawie 33 tys. osób, w tym 25 tys. osób zatrudnionych będzie w ramach sieci Intermarché, a ponad 7 tys. przez sieć Bricomarché. Jak deklarują przedstawiciele sieci firma ma zabezpieczone grunty na najbliższe 2-3 lata inwestowania.

- Polski rynek jest kluczowy dla Grupy Muszkieterów, a „Polska CAP 2020" stanowić będzie fundament naszej strategii na kolejne lata - podkreśla Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce. Polska ma wciąż duży potencjał do rozwoju supermarketów spożywczych i sklepów typu „dom i ogród'. Zamierzamy w najbliższych latach wzmacniać naszą pozycję szczególnie w zachodniej części kraju oraz prowadzić ekspansję w centralnych i wschodnich województwach - dodaje Patrick Renault.

Do końca 2014 r. Grupa Muszkieterów zamierza otworzyć jeszcze w Polsce minimum 20 sklepów pod szyldem Intermarché oraz minimum 10 Bricomarché. - Jest to jednak plan minimum. Mając na uwadze naszą ambitną strategię, wierzymy, że uda nam się otworzyć więcej placówek niż pierwotnie zakładaliśmy - zaznacza Patrick Renault. Kolejne już supermarkety spożywcze Intermarché powstaną m.in. w Toruniu, Łodzi, Gdańsku, a także w miejscowościach, w których Muszkieterowie nie posiadali do tej pory swoich placówek, w tym m.in. w Bukownie i Suchej Beskidzkiej. Z kolei supermarkety typu „dom i ogród" otwarte zostaną w Skierniewicach, Hrubieszowie oraz Starogardzie Gdańskim. W kolejnych miesiącach 2014 r. uruchomionych ma zostać również 9 przymarketowych stacji paliw Intermarché. Obecnie na polskim rynku funkcjonuje ich 47, co plasuje sieć na pozycji lidera tego segmentu rynku. Grupa posiada w Polsce również trzy centra logistyczne: w Poznaniu, w Sadach pod Poznaniem, a także w Mysłowicach. W pierwszej połowie 2015 r. siedziba centrali Grupy oraz wielkopolskie magazyny przeniesione zostaną do nowo powstającego nowoczesnego kompleksu biurowo-magazynowego o powierzchni 127 885 mkw., który zlokalizowany będzie w Swadzimiu pod Poznaniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pajac 2014-04-25 12:49:14

    z prostej matematyki wynika, ze chcą otwierac 100 sklepów na rok czyli 2 na tydzień . Papier jest cierpliwy. Przyjmie nawet, ze ziemia jest płaska

  • Magik 2014-04-24 22:54:03

    switalski nie jest ambitny tylko odwazny. otwierac sklepy rodzaju czerwona torebka to strzal w kolano. i to z dubeltowki...

  • biedronka 2014-04-24 14:27:23

    ambitny to jest pan Świtalski, reszta to chudziaki

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane