PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W ciągu ośmiu lat płatności telefonami zastąpią karty kredytowe i debetowe

Autor: pr, dlahandlu.pl 26 sierpnia 2013 12:31

W ciągu ośmiu lat płatności telefonami zastąpią karty kredytowe i debetowe

W ciągu ostatnich 5-10 lat znacząco zmieniło się podejście konsumentów i firm do płatności bezgotówkowych. W coraz większym stopniu stawiamy dziś na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Na tę postawę wpłynęło szereg czynników, które można ująć w trzech kategoriach: kryzys finansowy, regulacje i technologia. W rezultacie gotówka jest coraz częściej wypierana przez innowacyjne, cyfrowe kanały płatności - mówi Paweł Markowski z Six Payment Services.

Co ważne: zmiany, jakie obserwujemy dziś na rynku płatności bezgotówkowych są podyktowane oczekiwaniami klientów. Nowe pokolenie klientów banków oczekuje produktów takich jak płatności online i bankowość mobilna. Rada ds. Płatności w Wielkiej Brytanii przewiduje, że w ciągu najbliższych ośmiu lat płatności dokonywane za pośrednictwem telefonów komórkowych zastąpią te realizowane dotychczas przy użyciu kart kredytowych i debetowych. Aby budować lojalność klientów, banki wprowadzają więc nowe technologie i standardy bezpieczeństwa - dodaje Paweł Markowski.

Sprzedawcy z rynku horeca także podążają za nowymi standardami płatności. Coraz powszechniejsza digitalizacja i wszechobecność smartfonów sprawiają, że stawiają oni dziś na e-commerce, płatności zbliżeniowe czy innowacyjne usługi jak DCC (Dynamic Currency Conversion), umożliwiającą klientom z zagranicy płatność w rodzimej walucie. Obustronnych korzyści z wdrażania nowych standardów i technologii jest wiele: oprócz redukcji nakładu pracy, wynikającej z obrotu gotówką, eliminujemy również ryzyko kradzieży lub pomyłki szczególnie w sytuacji, gdy restaurator przyjmuje płatności w różnych walutach. Dostępność płatności kartą podnosi prestiż restauracji, zapewnia wygodę klienta oraz bezpieczeństwo transakcji. Klienci wyposażeni w smartfony, tablety i karty płatnicze oczekują, iż zostanie to zauważone i docenione przez sprzedawcę, którzy otrzymują w zamian możliwości generowania wyższych obrotów - uważa Paweł Markowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • niewiem 2013-09-03 14:05:26

  jak euro wprowadzą to zobaczą płatności telefonami jak świnia niebo.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane