PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W czasie modernizacji ETC część najemców będzie prowadzić działalność w sklepach tymczasowych

Autor: dlahandlu.pl 3 sierpnia 2015 14:44

Z początkiem lipca rozpoczęła się przebudowa centrum handlowego ETC Gdańsk. Generalnym wykonawcą prac, które zakończą się na koniec pierwszego kwartału 2016 roku, jest firma Budimex. Niebawem zakończą się działania rozbiórkowe oraz rozpocznie się remont pokrycia dachu.

W związku z prowadzonymi działaniami budowlanymi część najemców będzie prowadzić działalność w sklepach tymczasowych zlokalizowanych na parkingu centrum. W ten sposób funkcjonować będą marki: Camellia, pralnia Tara, kantor, Exxelent, Perfect GSM oraz Ekspres Krawiecki i Piekarnia Szydłowski. Z kolei supermarket Intermarche, salon RTV Euro AGD, Synevo i Foto Bravo wciąż będą działać w budynku głównym centrum, z tym że prowadzić będzie do nich nowo wyznaczone wejście (przez byłą cukiernię Sowa).

Przebudowa najstarszego centrum handlowego w Gdańsku zakłada modernizację wnętrz oraz elewacji. Zmianie ulegnie układ komunikacyjny wewnątrz centrum – poprzez stworzenie na obu kondygnacjach pasaży i instalację ruchomych schodów.
Większość najemców, którzy funkcjonowali do tej pory w Galerii pozostaje, ale z odświeżonymi konceptami. Wśród nich są: supermarket Intermarche, sklep RTV Euro AGD, sklep kolonialny Camellia z herbatami i kawami, Inmedio, Cukiernia Sowa i Piekarnia Szydłowski. Grono najemców zostało powiększone o drogerię Rossmann, sklep zoologiczny Zoo Karina oraz Textil Market. W galerii znajdzie się również Egurolla Fitness Club. Niezależnie od prac modernizacyjnych centrum ETC będzie funkcjonować przez cały okres przebudowy. Remont obejmie również powierzchnie wspólne.
Inwestorem projektu w ramach formuły joint venture są firmy: Capital Park i Akron Group. Agencją komercjalizującą projekt jest firma BOIG. Za projekt architektoniczny przebudowy odpowiada Pracownia Architektoniczna Alicja i Andrzej Andrzejewscy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane