PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W dwa dni Tesco otworzy siedem marketów

Autor: dlahandlu.pl 1 marca 2012 10:18

W dwa dni Tesco otworzy siedem marketów

W pierwszych dwóch dniach marca sieć Tesco w Polsce powiększy się o 7 nowych lokalizacji i osiągnie łącznie 420 sklepów. Tesco buduje coraz więcej supermarketów i w coraz mniejszych miejscowościach. Najmniej mieszkańców na jeden sklep Tesco przypada na Górnym Śląsku i w Łódzkiem. Najtrudniej na zakupy w Tesco wybrać się w zachodniopomorskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim, bo tam na jeden sklep tej sieci przypada od 130 do 154 tys. osób.

- Chcemy budować tam, gdzie klientom najtrudniej jest skorzystać z oferty Tesco, a równocześnie umacniać swoją pozycję w pozostałych miejscach i regionach - mówi Paweł Dworak, dyrektor ekspansji Tesco Polska.
Od 1 marca nowe hipermarkety kompaktowe o powierzchni 2-3 tys. mkw. działają w Płońsku, Końskich i Trzebnicy, a nowe supermarkety od 600 do 1 tys. mkw. w Chojnicach, Niepołomicach i Lesku. Od 2 marca dla klientów otwiera się supermarket w Mławie. W sumie Tesco ma 79 hipermarketów, 62 hipermarkety kompaktowe i 279 supermarketów. Ostatni hipermarket sieć otworzyła w listopadzie ubiegłego roku w Lesznie. Od tego czasu Tesco koncentruje się na oddawaniu do dyspozycji klientów mniejszych sklepów - 6 hipermarketów kompaktowych i 17 supermarketów. Sklepy Tesco powstają w coraz mniejszych miejscowościach, poniżej 10 tysięcy mieszkańców, a nawet we wsiach takich jak Gajków w woj. dolnośląskim, gdzie mieszka niewiele ponad 900 osób (ale w całej gminie Czernica ponad 8,5 tys.), czy Dobrzeń Wielki w woj. opolskim - 4,5 tys. mieszkańców. - Dziś w sieci Tesco dominują małe sklepy osiedlowe, choć nadal budujemy i modernizujemy również średnie i duże sklepy, bo stale jest na nie zapotrzebowanie klientów - mówi Paweł Dworak.
Od listopada zeszłego roku ekspansja Tesco opiera się niemal w stu procentach na nabywaniu nieruchomości (13) albo na ich wynajmowaniu (11). W tym czasie tylko jeden sklep został zbudowany na wydzierżawionym gruncie.
Najwięcej sklepów Tesco działa obecnie na Górnym Śląsku - 72, na Mazowszu - 52 i w Łódzkiem - 38. Najtrudniej o znalezienie sklepu z czerwono-niebieskim logo na Podlasiu - 8, w opolskim - 10 oraz w warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim - po 11. Na jeden sklep Tesco najmniej mieszkańców przypada w woj. śląskim - 65 tys. osób, a najwięcej w zachodniopomorskim - 154 tys. osób.
Każdy nowy sklep Tesco oznacza co najmniej 20-30 miejsc pracy. Wszystkie 7 sklepów otwieranych 1 i 2 marca tego roku stworzyło niemal 300 nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane