PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Eurocashu powstał związek zawodowy

Autor: www.dlahandlu.pl 11 października 2012 09:38

W Eurocashu powstał związek zawodowy

23 sierpnia br. powołano w regionie płockim nową organizację związkową w spółce Tradis. W związku z trwającym procesem restrukturyzacji w tej spółce w szeregi związkowców wstąpiły również osoby z firmy Eurocash. Stąd decyzja walnego zebrania członków o utworzeniu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "S" w całej Grupie Kapitałowej Eurocash S.A.

-  Od dnia 14 września 2012 roku nasz związek może reprezentować interesy pracowników w całej grupie kapitałowej Eurocash. Przewodniczącym został Andrzej Nowakowski, który już podjął działania zmierzające do analizy regulaminów pracy, wynagradzania, przestrzegania przepisów bhp. Do życia powoływane są kolejne organizacje oddziałowe m.in. w Lublinie, czy Radomiu - informuje związek.

Grupa Eurocash jest jedną z największych w Polsce grup pod względem wartości sprzedaży oraz liczby placówek zajmujących się dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych. W swojej działalności Grupa wykorzystuje szereg formatów dystrybucji, które przede wszystkim obejmują: hurtownie Cash & Carry, Delikatesy Centrum, Grupę Dystrybucyjną Tradis, spółkę KDWT, Eurocash Dystrybucja oraz spółki Premium Distributor.

Skonsolidowana sprzedaż Grupy Eurocash w 2 kwartale 2012 r. wyniosła 4 213,05 mln zł i wzrosła o 64,28% r/r. Jak już informowaliśmy, jednym z głównych czynników wpływających na wzrost przychodów w tym okresie była akwizycja Grupy Dystrybucyjnej Tradis, która w okresie 2 kwartału 2012 r. dodała do zewnętrznej sprzedaży Grupy Eurocash 1 415,61 mln zł, a w okresie 1 półrocza 2012 r. 2 751,85 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane