W Gorzowie Wlkp. ruszyła galeria handlowa NoVa Park

Autor: dlahandlu.plPAP 18 kwietnia 2012 18:35

18 kwietnia w Gorzowie Wlkp. otwarto największą galerię handlową w Lubuskiem - NoVa Park. Galeria ma docelowo zatrudniać ponad tysiąc osób. Na ok. 32,4 tys. m kw. powierzchni handlowej działa 140 salonów, w tym 14 restauracji i punktów gastronomicznych oraz parking na 900 samochodów.

 

Centrum powstało w ciągu 17 miesięcy. Przy jego budowie pracowało ponad 1300 osób, w tym wiele gorzowskich firm. Generalnym wykonawcą centrum było konsorcjum Warbud SA oraz Mercury Engineering. Na mocy porozumienia z inwestorami, za zarządzanie obiektem odpowiedzialna jest firma Apsys Management.

NoVa Park to wspólna inwestycja dwóch firm: irlandzkiej grupy kapitałowej Caelum Development oraz węgierskiego developera Futureal.

Wiadomo, że inwestor wydał 3,2 mln zł (ok. 750 tys. euro) na przebudowę dróg wokół NoVa Park, w tym budowę nowych w centrum miasta. Inwestor nie podaje jednak wartości całej inwestycji w Gorzowie. Na stronie internetowej węgierskiej firmy Futureal znajduje się informacja z czerwca ubiegłego roku, w której podano, że wartość inwestycji jest szacowana na 120 mln euro. 

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa, utworzona w 2002 r. Działa w Europie Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce oraz w Rumunii. Wśród inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock).
Futureal to węgierski deweloper i inwestor, prowadzi działalność na Węgrzech, w Rumunii i Polsce. Wartość realizowanych przez grupę inwestycji przekracza 1,6 mld euro. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • JAREK 2012-04-19 20:44:09

    W DNIU DZISIEJSZYM UDAŁEM SIĘ TAM I TAK JAK 90% ODWIEDZAJĄCYCH PRZEJŚCIE ZAJĘŁO MI OKOŁO 20 MIN . BYŁEM , ZOBACZYŁEM , WIDOK NIE POWALA NA KOLANA . WIĘKSZOŚC TO SKLEPY MAREK PRZENIESIONYCH Z GALERII ASKANA LUB INNYCH DZIAŁAJĄCYCH WCZEŚNIEJ W GORZOWIE LUB TE SAME MARKI Z DRUGIM PUNKTEM . WYNAJĘTE JEST OKOŁO 60 % BOKSÓW , RESZTA JEST UMIEJĘTNIE ZASŁONIĘTA PLAKATAMI REKLAMOWYMI .OGÓLNIE NIECIEKAWIE . JEDYNE CO PRZYCIĄGNĘŁO WIĘKSZOŚĆ MŁODZIEŻY TO KFC . NIESTETY NIC NOWEGO , ANI REWELACYJNEGO . SZKODA , BO MOGŁO BYĆ FAJNIE , A WYSZŁO G............

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane