W grudniu Polacy zapłacą kartami Visa za zakupy w internecie o wartości 73 mln euro

Autor: pr 20 grudnia 2013 09:55

Visa Europe przewiduje, że w grudniu br. Polacy zapłacą kartami Visa za zakupy w internecie o wartości 73 mln euro, tj. o 21 proc. więcej niż w grudniu ubiegłego roku. Jeszcze bardziej (o prawie 30 proc.) zwiększy się liczba transakcji dokonanych w internecie - z 1,3 mln do blisko 1,7 mln.

Okres przedświąteczny oznacza zwiększone zainteresowanie zakupami online w całej Europie, jednak każdy rynek ma swoją charakterystykę. Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii najaktywniejszy dzień zakupów online w całym 2013 roku wypadł pod koniec listopada. W Polsce rozkład płatności za zakupy online jest bardziej równomierny.

Mimo wzrostów, pod względem skłonności do zakupów online Polskę dzieli od unijnej średniej jeszcze znaczny dystans. Według danych Eurostatu w ubiegłym roku 20 proc. z nas deklarowało dokonanie zakupów w internecie (w kwartale poprzedzającym badanie). Analogiczną deklarację złożyło 54 proc. Niemców i 64 proc. Brytyjczyków. Udział handlu internetowego w całym handlu detalicznym wyniósł w 2012 r. w Polsce 3 proc., podczas gdy średnia dla Unii Europejskiej to 9 proc.
W związku z rosnącą rolą internetu, zwiększa się także rola płatności online w systemie Visa. Obecnie, w skali europejskiej, wartość transakcji e-commerce stanowi już ponad 20 proc. wszystkich transakcji przetwarzanych przez Visa Europe.
-Cieszy nas rozwój rynku e-commerce w Polsce i znaczący wzrost płatności kartami Visa za zakupy w sieci. Uważamy, że dużą pomocą w zmniejszeniu dystansu dzielącego nas od Europy będzie wprowadzenie w Polsce elektronicznego portfela V.me by Visa, który znacznie ułatwia konsumentom zakupy internetowe, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa dokonywanych transakcji - stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane