PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W hurcie ogórki kosztują 40-50 groszy

Autor: PAP 3 czerwca 2011 15:43

Ogórki szklarniowe kosztują w handlu hurtowym nawet 40-50 groszy za kilogram, czyli tyle, ile normalnie dopiero w sierpniu. Mimo wyjątkowo niskich cen, nie ma na nie chętnych.

"Podaż ogórków i pomidorów jest duża. Za to chętnych na warzywa znacznie mniej, choć są wyjątkowo tanie - poinformowała PAP Ewa Królak z sekretariatu Kaliskiej Giełdy. Region ten jest zagłębiem warzywnym.
Ogórki szklarniowe kosztują tam 40-50 gr, czyli zdecydowanie mniej niż w ubiegłym roku. "To tragedia dla producentów, taka cena na ogórki może być w sierpniu, a nie teraz" - mówiła przedstawicielka giełdy.

Małe zainteresowanie ogórkami jest także widoczne na rynku hurtowym w Broniszach. Szklarniowe ogórki kosztują 1-1,5 zł za kilogram, czyli tyle, ile na początku tygodnia. W ubiegłym roku w tym okresie płacono za nie 3,75-4,5 zł/kg, były stosunkowo drogie ze względu na zimną wiosnę. Mimo niskiej ceny, nie ma zbytu. Giełda zaopatruje głównie małe sklepy.

W Broniszach tanie są także inne warzywa, bo duża jest też ich podaż, czemu sprzyja pogoda - powiedziała rzeczniczka rynku Małgorzata Skoczewska.

Według niej pod dostatkiem jest pomidorów, kalafiorów, sałaty. Bardzo staniała w ostatnim tygodniu fasolka szparagowa, którą teraz można kupić po 8-12 zł za kg. Dużo jest polskich młodych ziemniaków, które kosztują 2-2,5 zł/kg, są tylko nieznacznie droższe niż importowane.

Polski Związek Ogrodniczy wystosował w tym tygodniu pismo do ministra rolnictwa Marka Sawickiego, z prośbą o uspokojenie konsumentów, iż polskie warzywa są wysokiej jakości i są bezpieczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane