W katowickim MCK rusza Kongres MŚP

Autor: wnp.pl 7 października 2016 12:48

W poniedziałek, 10 października br., rozpocznie się VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie, które potrwa do 12 października, odbędzie się w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Organizatorzy Kongresu podkreślają, że mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne.

- Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna. W Polsce mamy 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, rządem i parlamentem - to główne wyzwania i zadania, jakie stoją przed Kongresem - mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej (RIG) w Katowicach oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu.

Tegoroczną edycję Kongresu otworzy debata z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego i panel z Elżbietą Bieńkowską, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP. Swój udział zapowiedział także Jerzy Buzek - przewodniczący Komitetu Honorowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane