PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Kielcach Piotr i Paweł rekrutuje do pracy z pomocą urzędu pracy

Autor: PAP 26 lutego 2012 13:37

W 2012 r. w Świętokrzyskiem najwięcej ofert pracy szykują handlowcy - tysiąc osób ma znaleźć pracę w Galerii Korona Kielce. Niektórzy z najemców lokali już rozpoczęli proces rekrutacji. Poszukują sprzedawców, kucharzy, kelnerów, doradców, farmaceutów, menedżerów.

Rzecznik Miejskiego Urzędu Pracy Rafał Szwed powiedział PAP, że zainteresowanie pracą w galerii jest duże. Jeden z najemców - market spożywczy "Piotr i Paweł" - zwrócił się do urzędu z prośbą o pomoc w rekrutacji. W marcu MUP zorganizuje dla tego pracodawcy giełdę pracy.

Mieszkańcy Starachowic będą mogli znaleźć zatrudnienie w budowanej Galerii Kamienna, a Skarżyska-Kamiennej - w rozbudowywanym Centrum Handlowym Hermes. Inwestycja powinny zakończyć się w drugiej połowie roku. Biuro Prawno-Finansowe Inwestor z Białej Podlaskiej, które prowadzi przedsięwzięcia poinformowało PAP, że trudno na razie określić ile miejsc pracy będą oferowały nowe obiekty.

Jak wynika z danych urzędu, w 2011 r. pracodawcy z województwa świętokrzyskiego poszukiwali głównie sprzedawców i pracowników usług, robotników przemysłowych i rzemieślników oraz pracowników biurowych. Zdaniem dyrektora, ta tendencja utrzymuje się na lokalnym rynku pracy od kilku lat - dlatego w 2012 r. spodziewane jest zapotrzebowanie na pracowników tych samych dziedzin.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    5,96

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane