W Kolnie powstanie galeria handlowa, połączona z dworcem autobusowym

Autor: Rzeczpospolita 16 stycznia 2018 09:28

Do października będzie gotowy nowy dworzec autobusowy w Kolnie. Buduje go prywatna firma, ale będzie on własnością samorządu. Inwestor postawi też obok galerię handlową – informuje Rzeczpospolita.

Dworzec autobusowy w Kolnie przy ul. Wojska Polskiego powstał pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Na owe czasy był nowoczesny. Jednak w ostatnich latach popadał w ruinę. Jego właściciel PKS Łomża zdecydował się sprzedać obiekt. Przewoźnik nie przystał na ofertę samorządu Kolna (miasta i powiatu), który oferował za ten teren milion złotych. Nieruchomość została sprzedana w przetargu prywatnej firmie. Na szczęście samorządy się z nią dogadały. Udało się podpisać umowę, dzięki której w Kolnie powstanie nowy dworzec autobusowy.

Budynek dworca i działka, na której stanie, będą własnością miasta, a do inwestora należeć będą galeria i teren dookoła.

Samorząd będzie odpowiadał za część robót związanych z infrastrukturą drogową w okolicy. Stary dworzec został zburzony w ubiegłym roku. Nowy ma być gotowy do końca września. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,89

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane