W Krakowie na Szlaku Pielgrzymów powstaje Pawilon Polski

Autor: PAP 20 lipca 2016 14:47

W Krakowie tuż przy Wawelu powstaje Pawilon Polski, w którym zaprezentowane zostaną m.in. osiągnięcia polskiej nauki, kultury, rolnictwa i gospodarki. Pawilon zostanie otwarty w poniedziałek; jest inicjatywą polskich instytucji publicznych i ich partnerów strategicznych; koordynatorem przedsięwzięcia jest PAIiIZ.

Pawilon Polski, powstający pod hasłem "Polska wita!" przy okazji Światowych Dni Młodzieży, znajdzie się na Szlaku Pielgrzymów tuż przy Wawelu. W sferycznych namiotach zaprezentowane mają zostać osiągnięcia polskiej nauki, kultury, rolnictwa i gospodarki, a także historia i walory turystyczne kraju.

Wystawę będzie można oglądać w czasie Światowych Dni Młodzieży od 25 do 31 lipca w godz. 9-22. Pawilon Polski to zarówno stała ekspozycja wewnątrz namiotów, jak i strefa relaksu ze sceną na zewnątrz, gdzie codziennie odbywać się będą koncerty.

"Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń odbywających się w Polsce w tym roku. To doskonała okazja do pokazania Polski i jej nowoczesnego oblicza wszystkim gościom wydarzenia" - czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Pawilon Polski, jak podkreśla PAIiIZ, ma na celu pokazać Polskę "jako kraj dynamiczny, innowacyjny, atrakcyjny turystycznie i kulturowo, a Polaków jako pracowity i gościnny naród". Organizatorzy wystawy chcą, "aby pielgrzymi dobrze zapamiętali Polskę, dzięki czemu staną się ambasadorami naszego kraju w swoich ojczyznach".

Pawilon Polski składać się będzie z czterech połączonych ze sobą sferycznych namiotów, wyprodukowanych przez firmę, która stworzyła scenografię do filmu "Marsjanin" - informuje PAIiIZ. Wchodząc do środka, goście odbędą kinową podróż w trójwymiarze po historii Polski oraz wirtualny spacer po sztuce polskiego średniowiecza. Zobaczą także atrakcje turystyczne i zabytki Polski.

Na wystawie będzie też można zobaczyć m.in. polskie drony, łaziki marsjańskie, roboty Proteus. "Aby pokazać, że Polska zasługuje na miano wiodącego w Unii Europejskiej producenta żywności wysokiej jakości, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży będą mogli przenieść się również na pole marchewek czy do sadu jabłoni, a także skosztować polskich produktów. Goście Pawilonu Polskiego będą mogli cieszyć się polskimi przysmakami, zasiadając w strefie relaksu przygotowanej wokół Pawilonu i uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych, m.in. koncertach plenerowych" - zapowiada PAIiIZ.

Głównymi współorganizatorami projektu są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Kultury, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Organizacja Turystyczna, Agencja Rynku Rolnego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która jest koordynatorem i wykonawcą projektu.

Pawilon Polski powstał głównie dzięki wsparciu partnerów strategicznych, którymi są: Grupa Azoty, Enea, Energa, KGHM, Grupa Lotos, LOTTO, PGNiG, PKO Bank Polski, PZU, PKP S.A., IC Intercity, PKP Cargo oraz Polskie Linie Kolejowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane