PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Kutnie powstaje centrum dystrybucyjne produktów mrożonych

Autor: wnp.pl/dlahandlu.pl 30 kwietnia 2015 09:58

Hochtief Polska wybuduje dla spółki NewCold z Warszawy centrum dystrybucji na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Kutno.

Autorem projektu budowlanego i zarządzającym inwestycją jest Arcadis. Odbiór końcowy inwestycji ma nastąpić w listopadzie 2015 r. Wartość kontraktu Hochtief Polska jest poufna.

Główną częścią kompleksu będzie magazyn wysokiego składowania produktów spożywczych, w której będzie panować temperatura minus 27 stopni Celsjusza. Obiekt zajmie powierzchnię 12,4 tys. m kw., a jego wysokość sięgnie niemal 30 m. W skład pomieszczeń technologicznych "zimnych" wejdzie również ekspedycja o powierzchni 3,2 tys. m kw. oraz znajdujące się bezpośrednio nad nią dwa piętra przepakowni.

W pozostałej części kompleksu przewidziano pomieszczenia techniczne (maszynownia chłodu, maszynownia redukcji tlenu, akumulatorownia, stacja transformatorowa, pomieszczenie rozdzielni technologicznych) oraz zespół pomieszczeń biurowych.

Na terenie o łącznej powierzchni 59,9 tys. m kw. zaplanowano infrastrukturę podziemną oraz sieć dróg i parkingów dla samochodów ciężarowych, naczep, samochodów osobowych i jednośladów.

NewCold zamierza uruchomić w SSE  działalność usługową w zakresie logistyki dostaw żywności mrożonej w oparciu o zaplecze magazynowo-logistyczne (mroźnia). Firma kierować będzie swoją ofertę do producentów szerokiej gamy wyrobów mrożonych (lody, warzywa i owoce, wyroby z ziemniaków, chleb i inne) oraz do sieci detalicznych posiadających punkty sprzedaży na terenie całego kraju.

Spółka zamierza ponieść na terenie strefy, po dniu uzyskania zezwolenia, kwalifikowane wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 120 mln zł do 1 lipca 2016 r. oraz zatrudnić przy prowadzeniu działalności na terenie strefy co najmniej 30 pracowników do 1 lipca 2016 r. i utrzymać zatrudnienie na tym poziomie do 1 lipca 2021 r.

W zarządzie firmy zasiadają Zbigniew Ciaś, jako prezes oraz David Richardson i Abraham Hage.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane