PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W lipcu Żabka Polska powiększyła sieć sklepów convenience o 35 placówek

Autor: dlahandlu.pl 12 sierpnia 2013 11:14

Żabka Polska w lipcu uruchomiła kolejnych 19 sklepów Żabka oraz 16 sklepów Freshmarket . Placówki zostały otwarte w dużych aglomeracjach miejskich jak: Warszawa, Poznań, Łódź czy Wrocław, ale także m.in. Kołobrzegu, Stargardzie Szczecińskim, Tczewie czy Radomiu.


- W ciągu najbliższych 5 lat będziemy kontynuować strategię rozwoju poprzez wzrost organiczny jak i przejęcia. Zintensyfikowaliśmy ekspansję, dzięki czemu otwieramy już przeszło jeden sklep dziennie. Naszym celem jest znalezienie się wśród 5 największych sieci handlowych w Polsce - mówi Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Wsparciem ekspansji sieci sklepów Żabka oraz Freshmarket jest prowadzony od 2011 roku projekt „Sklep za czynsz", w ramach którego właściciele sklepów wynajmują swoje placówki firmie Żabka Polska w zamian za comiesięczny czynsz.
Obecnie w ramach 3 tys. sklepów działających w obu sieciach pracuje ok. 15 tysięcy osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Anna 2013-08-12 12:16:22

  Po trupach do celu. Sieć w kilku ostatnich latach obniżyła marżę ajentom z ok 8% do 5%, przejęła tzw indeksy regionalne z których ajenci mogli zarobić na życie. Obecnie przy średnich obrotach sklepów tej sieci na poziomie ok 100 tyś. zł miesięcznie i przy marży ok 5% plus dopłacie za spełnienie wymogów sieci, mając koszty na poziomie ok 10 tyś. zł (głównie koszty pracy min 3 pracowników plus ajent sklepy czynne 17 godz. dziennie przez 365 dni w roku) Przychody minus koszty zysk... Sieć rozwija się kosztem ajentów i pracowników.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane