PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W Łodzi ruszyła nowa sieć lodziarni rzemieślniczych

www.portalspozywczy.pl 14 kwietnia 2017 13:46

Od 19 kwietnia mieszkańcy aglomeracji łódzkiej będą mogli spróbować rzemieślniczych lodów Lód Miód w ośmiu mobilnych i stacjonarnych punktach sprzedaży. Właściciele sieci, Ewa i Karim Soliman, stawiają na lokalność, zwłaszcza jeśli chodzi o pozyskanie składników do produkcji, ale w przyszłości planują ekspansję do innych polskich miast.

Lody będą sprzedawane nie na gałki, a jako całe porcje. Pojedyncza (80 gram) kosztuje 4 zł, dwie porcje to 7 zł, a trzy 10 zł.

- Lody mleczne ze śmietaną, cukrem i jajami poddawane są procesowi pasteryzacji, porcje trafiają do maszyny z dodatkami smakowymi: świeżymi owocami, ziołami i innymi dodatkami, jak orzechy czy karmel. Nie korzystamy z gotowych past. Sorbety powstają na bazie wody i owoców. Chcemy uprawiać patriotyzm lokalny, produkować w Łodzi, wykorzystywać miód z województwa łódzkiego, mleko z mleczarni z regionu, łódzką wodę, czekoladę z fabryki czekolady w Łodzi. Produkcja będzie się odbywała na łódzkich Chojnach na ok. 150 mkw. powierzchni przy użyciu najlepszych na rynku maszyn - dodaje Soliman.

Właściciele sieci przyznają, że o otwarciu lodowego biznesu myśleli od kilku lat. 

- Wierzymy w smak i ufamy, że uwiedzie on niejednego amatora słodyczy. Sukces Lód Miód budujemy w trójkę, dzięki sile mojej, Karima i naszego wspólnika, który na prowadzeniu biznesu zjadł zęby. Wykorzystam moje doświadczenie korporacyjne, zadbam, żeby panowie wcielali wszystkie plany w życie i zajmę się marketingiem. Karim ma wiedzę technologiczną, zna branżę od 10 lat. Pracował jako technolog w firmie która dystrybuuje komponenty do lodów, a także sprzedawał urządzenia, którymi wyposażyliśmy lodziarnię - mówi Ewa Soliman.

Solimanowie na starcie zatrudnili 45 pracowników, w większości studentów łódzkich uczelni, których rekrutowali przez Facebooka. Większość z ośmiu punktów sprzedaży Lód Miód funkcjonuje na zasadzie franczyzy. 

Całość: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane