W Łódzkiem powstanie kilkanaście galerii handlowych

Autor: Dziennik Łódzki 30 sierpnia 2010 10:06

Kilkanaście nowych galerii handlowych powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat w Łodzi i innych miastach regionu. Część powstanie na terenach pofabrycznych - podaje Dziennik Łódzki.

Plaza Łódź ma powstać przy ulicy Rzgowskiej, na terenie dawnej fabryki kotłów Fakora. Inwestor, firma z izraelskim kapitałem Plaza Centers, chce zbudować centrum do 2012 r. W rejonie al. Politechniki i ul. Rembielińskiego, ma powstać centrum Sukcesja. Inwestor, łódzka spółka Fabryka Biznesu, zapowiada, że budowa rozpocznie się wiosną 2011 roku, a do użytku kompleks ma być oddany na przełomie 2012 i 2013 roku. W Łodzi powstaną też trzy mniejsze, osiedlowe galerie.

Jak podaje Dziennik Łódzki, galerie hurtowo powstają też w mniejszych miejscowościach regionu. 60-tysięczny Bełchatów zyska dwa takie obiekty. Na przełomie 2011 i 2012 roku ma wystartować galeria Olimpia, której inwestorem jest kielecka spółka Echo Investment. Drugi nowy obiekt w Bełchatowie to Bawełnianka. Galeria o tej nazwie ma powstać do końca 2012 roku w miejscu, gdzie kiedyś działały Bełchatowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego.

Oryginalna galeria powstaje w Piotrkowie Trybunalskim. Nazwywać się będzie Areszt. Na pofabrycznym terenie kupionym od zakładów Mazowia powstać ma kompleks rozrywkowo-handlowy w Tomaszowie. 36 sklepów znajdzie się w centrum Vis a Vis, które powstanie w Sieradzu - czytamy w dzienniku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,22

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane