W Lublinie powstał mural inspirowany Cydrem Lubelskim

Autor: pr 20 października 2016 11:41

W Lublinie powstał mural inspirowany Cydrem Lubelskim Fot. mat. pras.

Miejska przestrzeń w Lublinie nabrała nowego kolorytu. Przy ul. Lubartowskiej 69 powstał mural inspirowany Cydrem Lubelskim i Lubelskim Świętem Młodego Cydru.

„Cydr Lubelski i festiwal zostaje z nami na cały rok!” - cieszą się autorzy grafiki Grupa Magnifiko i Karol Banach, polski ilustrator, grafik. Stworzony przez nich niezwykły mural powstał z inicjatywy firmy AMBRA S.A. i Urzędu Miasta Lublin. 

Karol Banach pracował dla takich wydawnictw jak KUKBUK, Duży Format, Przekrój, Twój Styl, Wysokie Obcasy. Współpracował też z firmami m.in. Costa Coffee, IKEA Poland, Pepe Jeans London, Samsung. Swoje prace wystawiał w Polsce, Grecji, Rosji, Portugalii, Anglii i Australii. Jest autorem ilustracji do „Bajek” Erny Rosenstein, za które otrzymał wiele prestiżowych nagród. Teraz porwała go fala jabłkowego orzeźwienia!

Z kolei Magnifiko to grupa projektowa działająca w przestrzeni miejskiej, złożona z artystów graffiti, grafików oraz projektantów, chcących zmieniać przestrzeń miejską. Realizują projekty z obszaru malarstwa ściennego, projektowania graficznego, fotografii, dizajnu, animacji oraz filmu.
Wspólną ideą przyświecającą działaniom grupy jest myślenie o mieście jako naturalnym środowisku, żywej tkance, którą współtworzymy i za którą ponosimy odpowiedzialność jako mieszkańcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,67

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane